dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Własnymi rękoma :) czyli krew, pot i łzy

Ściany fundamentowe

Oceń ten wpis
Poodpoczywalam sobie zimową porą, ale już za chwile zrobi sie ciepło i wracamy do budowania... choć jest ciezko to ciesze sie

Zaczełam sie zastanawaic nad tym naszym budowaniem wlasnorecznie, czy to jest luksus, ze mozemy sobie pozwolic na budowanie, zamiast siedziec gdzies w pracy od - do? Hmm moze i tak, choc wcale tak luksusowo nie jest.. w rekawicach roboczych, gumiakach i z blotem w skarpetach
Nie mam pracy od - do, wiec zasuwam na budowie i choc wolałabym by niektóre ciezsze prace ktos wykonal za mnie, to mysle, ze generalnie lepiej jest jednak samodzielnie budowac. Jak czasami czytam o przebojach z ekipami i fachowcami na innych budowach to ciesze sie, ze mnie to omija

Wracajac do tematu dzisiejszego wpisu - bedzie o scianach fundamentowych, które juz dawno sa za nami.
A zostały wykonane z pustaków zasypowych czy szalunkowych, jak kto woli.

Wyglada to tak:

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ps3.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	24,7 KB
ID:	175708

Bardzo ciekawa sprawa, ładnie sie uklada i szybko, choc trzeba nosic we dwoje.
Ukladamy bez zaprawy, jeden przy drugim, mozna pietrowo i pozniej zalewamy betonem, a pustaki tworza szalunek tracony.

Pustaków nie mozna dostac pod Wrocławiem, wiec sprowadzilismy spod Krakowa, transport kosztowal pol tego co same pustaki, ale bylo warto. Szczegolnie ze sciana fundamentowa jest szeroka i trzeba by było bloczki murowac w poprzek, a ze nie mamy doswiadczenia w murowaniu, to pewnie zajeloby nam to kilka miesiecy...

Po ułozeniu odpowiedniej ilosci warstw pustaczkow

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szalun.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	35,9 KB
ID:	175710

zalewamy betonem z pompy, ale tym razem juz operator pierwsza klasa, wyselekcjonowany zatrzymuje wylew betonu na prosbe, cofa pompe, idzie ramie w ramie z lejacym. A do tego nie rozjezdza nic na działce i umie pieknie manewrowac swoja gruszko-pompa, co nie zdarza sie czesto.

Pustaki zalane w dwoch partiach, na raz nie mozna zalewac wiekszej ilosci warstw bo moja sie rozjechac, u nas tylko jeden pustak zaczal odplywac, ale w pore zostal uratowany

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dfdf.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	31,0 KB
ID:	175715

Pozniej jeszcze warstwa wyrownujaca, zeby odpowiedni poziom uzyskac i gotowe!
Mozna spokojnie brac sie za szpadle i do piachu.

Jak ktos ma ochote na takie pustaczki, to moge podac namiary, przedzwoniłam przez sporo firm, które je produkuja, ceny sa bardzo rozne!
Tagi - katalog słów kluczowych: fundament, ściany fundamentowe Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum