dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Basi i Tomka krakowska przebudowa :)

Ogrodzenie - gotowi, do startu, start :)

Oceń ten wpis
Zatem zaczynamy przygodę z ogrodzeniem. Prace wreszcie ruszyły. Pierwsze łopaty zostały dzisiaj wbite w ziemię. Sprzyja nam nawet pogoda - tylko od czasu do czasu przejdzie potężna burza z ulewami

Ten obraz powoli odchodzi do historii... To stara brama, zapewne jeszcze z lat 50-tych, tak jak i cały ten dom.







Nie mogło być inaczej - projekt ogrodzenia jeszcze trochę się zmienił. A tak powinien finalnie wyglądać - będzie w formie białego muru obłożonego piaskowcem.



Brama oraz bramka już zamówione i obecnie są w produkcji. Kamień elewacyjny - piaskowiec indyjski na ogrodzenie jest już pocięty i czeka w skrzyni. Mechanizm do bramy też zamówiony - Came - z taką fajną designerską LED'ową lampą ostrzegawczą Came Dadoo.

Komentarze

  1. Avatar ditomasso
    Czekam z niecierpliwością na efekt finalny! U nas nadal rządzi "xcel", ale to pewnie za jakiś czas. Na razie walczymy z drewnem na elewacji.
    A skoro o tym mowa, jaki kolor bejcy ma wasze drewno na elewacji?
  2. Avatar Basia_KRK
    a jakiego masz producenta bejcy? U nas była Tikkurila Valtti - kolor Orzech. Taki kolor najbardziej pasował do naszych okien meranti.

    Masz już wycenę od "xcel" ?
  3. Avatar anniia
    piękny jest Wasz dom, z niecierpliwością czekam na ogrodzenie
  4. Avatar ditomasso
    My mamy Sadolin extra 3 razy TEAK 3 i 2 razy palisander... Długa była przeprawa z tym drewnem, nie mogliśmy trafić w kolor, ale teraz już jest ładny.
    Myślę, że do końca tygodnia skończą, to pokażę efekt finalny.

    Co do ogrodzenia, nie prosiłam jeszcze o wycenę, ale z tego co piszesz, muszę się pożegnać z marzeniami. Na boki i tył działki kupiliśmy najzwyklejsze panele Vera od Wiśniowskiego w Leroy. Wyglądają znacznie lepiej, niż zwykła siatka i były dość tanie. Ale żeby zrobić ogrodzenie, to najpierw musimy wyrównać teren. Mamy straszny spadek...
  5. Avatar Basia_KRK
    Skąd ja znam te zmagania ze spadkiem... U mnie zaczynają równanie terenu jakoś na dniach... ciekawe co z tego wyjdzie...

    Odnośnie ogrodzeń xcel - jak dla mnie b.drogie i przedstawiciele nie są skłonni do żadnych negocjacji...
  6. Avatar ditomasso
    No to zobaczymy... Myśleliśmy też o gabionowych słupkach łączonych z drewnianym płotem... Bardziej w wersji self-made, tj. zleconej jakiemuś miejscowemu fachurze...