dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Tomaszs131

Test szczelnosci i prace ziemne...

Oceń ten wpis
Czas odświeżyć dziennik, który z przeróżnych powodów został zaniedbany.
Po pionowaniu poddasza, a przed zabudową poddasza postanowiłem umówić się z Panem Grzegorzem z FM na badanie szczelności budynku (Blow door).
Badanie wraz z wyszukiwaniem nieszczelności trwało około dwóch godziny.






Przy otwartym poddaszu i kubaturze budynku 800m3

szczelność wyniosła dla n50=0,66.Gdyby nie do końca poprawny montaż okien- szczególnie balkonowych wynik mógłby zejść do poziomu pasywnego. Na szczęście nie było problemu z doszczelnieniem newralgicznych miejsc. Jak pewnie słusznie Pan Grzegorz zauważył z wyniku powinienem być zadowolony. W swojej zawodowej karierze nie udało mu się zbadać domu o podobnej szczelności.Jestem szalenie ciekawy czy po poprawieniu szczelności okien i balkonów wynik będzie trochę lepszy, więc na ponowny pomiar zamierzam umówić się w Lutym.


W międzyczasie wykopane zostało szambo 12m3, odwodnienie ze zbiornikiem na deszczówkę 10m3 i drenażem.










Nie skorzystałem z oferty firmy która proponowała gotowe zbiorniki na ścieki. Zdecydowałem się na zalewane betonem szambo wprost do okrągłego wykopu, do którego wcześniej opuszczona została stalowa forma w kształcie walca. Beton B25 zostal wlany poza jej zewnetrznym obwodem. Od szamba do granicy działki poprowadziłem specjalny wąż dzięki któremu wóz asenizacyjny będzie mógł bez wjeżdżania na posesje usunąć ścieki.


Updated 30-11-2018 at 12:52 by Tomaszs131

Tagi - katalog słów kluczowych: aridela, bloow door, lubelskie, szambo Edytuj Tagi
Kategorie
Aridel II lustrzane odbicie.