dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. opowieści magmi

    Zimujemy sobie spokojnie, wykonując różne niewielkie, wykończeniowe robótki (poprawki malarskiw przy drzwiach wewnętrznych, lampa w holu, listwy w kuchni itp.) i rozeznajemy w międzyczasie aktualną sytuację na rynku podłóg drewnianych, bo wiosna coraz bliżej.

    A tu składa nam wizytę Nowy Sąsiad. Nie całkiem nowy, bo działkę zakupił dobry rok temu, ale dopiero teraz kończy walkę z urzędami i zamierza na wiosnę ruszać z budową. Kolęduje obecnie po wszystkich ...
  2. Z dziennika jolly: jak powstawa? LMP 01!!!!

    19.01.2005

    Oj tak dawno mnie nie było, ale też trochę się wydarzyło...

    w między czasie, czyli od listopada pospadały kolejne dachówki - w tym samym miejscu - ale zostały po raz kolejny założone na swoje miejsce, zdążyliśmy też położyć izolacje bo układają nam już centralne, wczoraj już wisiały grzejniki - fajne...

    co wybrałam? otóż wybrałam piec na pellety, grzejniki miedziano- aluminiowe, rurki miedziane, zimą piec będzie ...
  3. Ogrodowe i wykończeniowe perypetie Ani i Bartka

    Moje zwierzaki są niesamowite :lol:

    Wczoraj tak mnie wku...., że dawno takiej wściekłości nie pamiętam :lol: Biegałam za nimi po domu i ryczałam wielkim głosem raz imię jednego raz drugiego. A one miały mnie gdzieś. Ważniejsze od moich krzyków było gryzienie kwiatków, ogonów, pogoń na łeb i szyję po drabinie na górę i spowrotem, wskakiwanie na mnie :o (Kora się zapominała i naśladowała Rudka), rozwalanie krzeseł, szczekanie wniebogłosy i miałczenie ...
  4. Spóźniony dziennik Czupurka

    Rok 2005
    18 stycznia
    parapety - wybierałam, przebierałam, chcąc pogodzić cenę, gusta i wygląd: musiały być białe zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz.
    W końcu znalazłam kompromis. Zakupiłam parapety z duromarmuru (moim skromnym zdaniem lepsze od wszelkich plastików, a tańsze od marmurów i granitów; drzewo nie wchodziło w rachubę wogóle): wewnętrzne gładkie, zewnętrzne imitujące płytki klinkierowe. No i cena przyjazna mojej kieszeni: za 7,30mb wewnętrznych ...
  5. Dziennik Whisperów

    No właśnie. Jutro (a właściwie to już dzisiaj) idziemy porozmawiać z bankiem, więc pomyśleliśmy, że może zagłębimy się mocniej w sprawy kosztorysowe. Mamy kosztorys zrobiony przez projektanta, taki trochę wstępny, ale daje jakieś pojęcie. Trochę się przestraszyliśmy jak zaczęliśmy to wszystko dodawać :( Żeby poprawić sobie (i Luśce) humor, powiedziałem że względem cen Sekocenbudu (tak to się pisze?) na pewno da się coś urwać na materiałach. No i zacząłem przeglądać ...