dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. opowieści magmi

    Kierownik Budowy zwizytował nasz dom na okoliczność instalacji i tynków i wyraził nam swoje pozytywne zaskoczenie jakością tych ostatnich.
    Nam, amatorom bez żadnego doświadczenia, oczywiście też się nasze tynki podobają - choćby dlatego, że są NASZE.
    Ale opinia profesjonalisty to co innego, a ponieważ wcześniej tynki podziwiali już moi Rodzice (a oboje również fachowe posiadają oko) oraz nasz Pan Główny Instalator (który po różnych budowach nieustannie ...
  2. Babie Lato Bikosy

    Tydzień minął a u nas ciiiiiisza :(
    Wienieć zalany zgodnie z planem w sobotę- doilonowany tym razem przez kierownika. od wtorku (zeszłego tzw. miniętego) mieli wejść chłopcy na dach- i tu niemiła niespodzianka, z uwagi na deszcz mają obsuwy w terminach i wejdą dopiero po niedzieli :( Gorsza sprawa , że więźba ugrzęzła po drodze i nietsety też ma tydzień spóźnienia. a może i dobrze?? tak to bym się wkuirzała na chłopaków a i tak nie mogę rozpocząć więc nie ma ...
  3. Dziennik budowy - "Manuela"

    24.07.2004 Niestety awaria w betoniarni spowodowała, że chudziak przyjechał dopiero dziś, ale za to o 6:45 (majster tłumaczył mi, że w sumie w Mińsku są trzy betoniarnie i można było załatwić beton wcześniej, ale on ufa tej konkretnej firmie i woli poczekać dzień, niż eksperymentować z towarem z nowego źródła). Chudziak w odróżnieniu od betonu klas wyższych nie jest wylewany z gruchy, ale przyjeżdża najczęściej wywrotką i jest konsystencji wilgotnej mieszaniny żwiru ...
  4. "Bolero" Ani i Grzegorza

    No, szalunki zrobione. Obecnie mąż wraz z pomocnikiem robią belki na wieniec i wszelakie podciągi. Po niedzieli zaczynamy zbroić, mamy nadzieję, że pod koniec przyszłego tygodnia będziemy mieli drugi strop. Oby, bo czas nagli.
    W tym tygodniu kupiliśmy ponad 2 tony stali fi 12 i 6. Zapłaciliśmy za tonę na hucie trochę ponad 2000. Taniej, bo jest to stal niepełnowartościowa tzn. taka, która nie ma wymiaru 12 m. To nam akurat nie przeszkadza. Trochę zaoszczędziliśmy.
  5. dziennik Bozeny i Maćka

    Wedlug wszystkich znakow na ziemi i niebie (i kalkulacji naszego wykonawcy) na koniec sierpnia bedzie juz poddasze, a z poczatkiem wrzesnia wejda dekarze. Czy dwa tygodnie im wystarcza? Mam nadzieje.