dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Pod lasem

    Przyjechała ekipa. Dekarz obejrzał więźbę, pokręcił nosem. Obejrzał też łaty i kontrłaty (te przyjechały razem z drzewem na więźbę). Zaproponował wzmocnić trochę konstrukcję przez zastosowanie grubszych łat (lub kontrłat - nigdy nie pamiętam - chodzi o te, które daje się prostopadle do krokwi). Kupiłem więc łaty 5x6cm
    Padał deszcz :sad: - panowie przyjechali i .. zaczęłą się słoneczna pogoda. Miałem farta - pokryli folią (wysokoparoprzepuszczalna) cały ...
  2. Pod lasem

    A z naszym dachem to było tak:
    Nie planowaliśmy pokrycia dachówką w jednym sezonie. Planowałem deskowanie i papę. Po kilku rozmowach doszedlem do wniosku, że sporo taniej wyjdzie jednak zrobić dach od razu. Tylko skąd pieniądze? Ostatecznie wzięliśmy kredyt w banku i u rodziny (wtedy jeszcze było gdzie pożyczać :smile:). Nie żałujemy

    Od samego początku nie chcieliśmy blachy - trochę się obawialiśmy hałasu. Dachówka bitumiczna też odpadła. Po naoglądaniu ...
  3. Pod lasem

    Dzisiaj będzie mała dygresja na temat kierownika budowy.
    Przy mojej pierwszej ekipie (tej od fundamentów) byłem zadowolony, że w cenie jest już kierownik budowy, że nie będę musiał szukać i będzie taniej. Po wpadce z wytyczaniem stwierdziłem, że jednak muszę mieć kogoś zaufanego, kto mi zadba o budowę.
    Po zmianie ekipy dogadałem się ze znajomym - inżynier konstruktor, praktyk, moja żona pracowała z nim kiedyś w pracowni architektonicznej - same plusy.
    ...
  4. Dziennik Dolores

    Elewacja prawie gotowa. Pozostały do położenia fragmenty klinkieru dla ozdoby. Mamy już podbitki i rynny. Do domu można wchodzić od frontu a nie przez taras bo są schodki i drzwi. Wybraliśmy sanitariaty i baterie. Wkrótce montaż. Panowie układają glazury i podłogi. Dom zmienia się codziennie. Robota idzie jak burza. Równie szybko ubywa kasy. Zaczynamy mentalnie przygotowywać się do przeprowadzki. Wszystko jednak zależy od przyłączy. W następnym tygodniu, mam nadzieję będę ...
  5. Dziennik znaleziony na polu

    21-25.10

    Ukraińcy zasypali i zagęścili w tydzień (3 chłopa). Pogłoga z czystego piasku wygląda ładnie, więc w sumie już nie żałuję, że tak późno zdecydowałem się na wymianę gruntu. Lepiej późno niż wcale... Nie będzie mnie po nocach dręczyć strach, że a nóż pod wylewką coś gnije, lęgnie się, zapada itd. Weszło tak jak przypuszczałem 8 wywrotek.

    Na zakończenie sezonu ociepliłem jeszcze ścianę fundamentową styropianem. Zostały ...