dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. D07- dziennik rzeka Ori_noko

    Mając już obietnice poranka, ruszyłam w poszukiwanie chętnego na wykopki. Trzy telefony i na plac ma przyjechać człowiek , który zdeklarował się na 300zł . Ma zrobić wykopy pod dom i garaż. Szuflował ostro 4 godziny. Zaproponował by bez jego i mojej krzywdy było to 350zł. Zostaliśmy przy pierwotnych ustaleniach....
    Jednak i tak mam wrażenie, że przepłaciłam. :-?
    Podczas tych pierwszych prac ziemnych biegam po działce jak oszalały królik z łopatą , przesadzając ...
  2. D07- dziennik rzeka Ori_noko

    I tak cichutko skończyło się przedwiośnie. Działka budzi się do życia, pełna wody bo i studnia i woda w studzience.(chlup, chlup) Zaczynam mobilizować panią architekt , codziennie wieczorkiem dzwonie z pytaniem ja stoją moje akcje. 8) Dziewczyna wzięła się z kopyta i ponanosiwszy wszelkie poprawki odesłała dokumentację dalej.
    Naiwna po trzech tygodniach spodziewałam się odpowiedzi. A starostwo ma prawo odpowiadać DWA miesiące !!!
    Podumawszy chwilę zadzwoniłam ...
  3. No to buduję - kolejny inwestor

    Dzisiaj glazurnik kończy zabawę. Zrobił mi 100 m^2 gresu na podłodze i ok. 40 m^2 glazury w łazience, toalecie, kuchni i pomieszczeniu gospodarczym. Dodatkowo zrobił mi ściankę działową, obudował stelaże, zainstalował wannę, 2 sedesy, 2 umywalki, bidet, panel prysznicowy i kabinę prysznicową (poprawiając nieco po hydrauliku). I wszystko to im zajeło (bo było dwu ludzi) niecałe 2 tyg. Gorąco polecam jakość i szybkość.

    Czyli to mam za sobą. Niestety to jeszcze ...
  4. Nasz Dom Parterowy

    Wczoraj mialem godzinna rozmowe ze studniarzem/hydraulikiem na temat studni. Mialem pomysl by zrobic abisynke(zwykla) i hydrofor na zewnatrz (w okregowaniu). Przekonywano mnie, iz:

    -lepsza glebinowa, bo przy 15m roznica tylko 600 pln, a dobra pompa zwykla kosztuje prawie tyle co glebinowka
    - lepsza glebinowa, bo jesli chce Zrobic nawadnianie ogrodu, to zwykla pompa przestanie sie wyrabiac, a tak ao wikszej mocy kosztuje wiecej
    - lepiej hydrofor zainstalowac w domu, bo ...
  5. Nasz Dom Parterowy

    Coś się ruszyło. Ja siedzę w pracy a na działce tzw. trak tnie drzewo na deski i krokwie. Problemy były jak zawsze, m. innymi z podłączeniem silnika 7kw do intalacji sąsiada ( pozdrawiam sąsiada). Po przybyciu elektryka na miesce okazało się, że jednak się da to zrobic tak, aby róznicówka " różnicówka nie wypadała".
Strona 1 z 2