dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Saga III rodu Orzeszka Laskowego

    Przechodząc do rzeczy :
    Działka: 20arów, kształt prostokąta - szer: 25m, dł 50-70m, generalnie glina, jak popada mamy lodowisko. Fajne jest to, że od strony ogrodu nie mamy żadnych sąsiadów - takiego rozwiązania szukałam. Ustawienie co do stron świata: wzorcowe - front od północy, tył od południa. Do miasta 2 km (w tej odległości mamy sklepy, szpital no i cywilizację miejską) .

    Projekt: SAGA III z MG Projekt, odbicie lustrzane

    http://www.mgprojekt.com.pl/domki/saga3/index.php ...
  2. drzewka

    Dziś mąż wyciął z kolegą ok. 20 brzózek na działce, które przeszkadzałyby w budowie. W sumie było ich ponad 30, ale część zostawił, żeby dawały dzień w upały. Potem się je wytnie.

    Mieliśmy się spotkać z kierownikiem budowy dzisiaj, ale jest zabiegany i dopiero spotkanie odbędzie się w przyszłym tygodniu.

    Daliśmy projekt do wyceny czwartej firmie budowlanej, z polecenia...ale niestety znaleźliśmy negatywny komentarz o tej firmie na forum, ...
  3. Przygotowania do chudziaka

    Właśnie wróciłem z zasypywania fundamentów i przygotowywania pod chudziak. Niestety nie obyło się bez niespodzianek. Zagęszczarka z wypożyczalnia po 4 godzinach pracy odmówiła współpracy. Skutkiem tego wszystko zasypanie ale nie wszystko zagęszczone tak jak książka pisze. Jutro wymieniam w wypożyczalni i do boju. Tylko że przez to wszystko musieliśmy hydraulików przesunąć na poniedziałek i oczywiście zalewanie chudziaka z soboty albo na poniedziałek popołudniu albo na wtorek.
  4. papiery i koszty

    Odebrałam w końcu uzgodnienie projektu przyłącza z ZUDP i pognaliśmy podpisać umowę z Gminną Spółką Komunalną na wykonanie przyłącza. Mają je zrobić najpóźniej na koniec lipca. Nie ma szans niestety, aby założyli jakiś kranik, bo robią tylko do zaworu antyskażeniowego. Muszę więc znaleźć hydraulika, który założy kranik i jeszcze mamy kupić jakąś skrzynkę, aby można w niej było zamknąć wodomierz, skoro jeszcze nie ma murów.
    Chciałam też dzisiaj wziąć ...

    Updated 05-07-2010 at 17:05 by Spirea

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Trochę nadrabiamy stracony czas

    Ściana szczytowa i ścinka kolankowa




    Prace wewnątrz ,schody i ścianki działowe ,widać nareszcie wielkości pomieszczeń


    Łazienka dolna

    Korytarz
    ...

    Updated 01-07-2010 at 11:36 by ucho1977 (poprwaka)

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 2 z 3