dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Fudnament - cd

    Fundament wylany do poziomu ziemi. Ponieważ teren nie jest równy, trzeba jeszcze nadlać niewielką jego część. i na tym w tym roku prace budowlane zostaną zakończone.
  2. a niech tam....

    raz kozie śmierć...

    bierzemy ten kredyt.
    Poszedł jeszcze tylko wniosek na zmianę okresu kredytowania z 30 na 36. Mogę też starać się w ramach reklamacji o zwrot 500 zł za operat (teraz jest jakaś promocja i nie płaci się).

    Za 2-3 dni ma być decyzja co do 36 lat. Potem można podpisać umowę i spełnić X warunków do uruchomienia I transzy.

    Rano zadzwoniłam do wykonawcy z dobrymi wieściami. On chyba też się ucieszył, bo w końcu ...

    Updated 01-09-2010 at 15:18 by Spirea

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Rozmów o elektryczności i tynkach ciąg dalszy - cz.5

    Elektrycy zakończyli pierwszy etap - przewody i skrzynka z bezpiecznikami. Pozostały jeszcze do obsadzenia puszki.
    dzisiaj umówiony jestem z wykonawca tynków gipsowych-maszynowych na obmiar (ciekawe czy wyjdzie mu tyle samo metrów co mnie - ja naliczyłem 470 m2 bez odliczania otworów okiennych i drzwiowych) i ustalenie terminu rozpoczęcia prac.
  4. Ogrzewanie podłogowe - deska sosnowa cz.2

    Po konsultacjach na forum, zapadła decyzja - ogrzewanie podłogowe nie a podłoga z litych desek sosnowych tak.
    Ogrzewanie podłogowe będzie tam gdzie terakota, czyli:
    - korytarz na parterze,
    - kuchnia,
    - łazienka na parterze i na piętrze.
    Drewniane elementy na podłodze:
    - salon i jadalnia na parterze - lita deska podłogowa - sosnowa,
    - pokoje dzieci na piętrze szt. 2 parkiet klepkowy bukowy,
    - sypialnia na piętrze tez parkiet (jaki ...
  5. Wyczekiwanie

    Od kilku dni non-stop pada. W najbliższy poniedziałek ma wejść koparka, ale jak będzie lało to nic z tego nie będzie. Przydałoby się też 2-3 dni lepszej pogody, coby ziemia trochę się osuszyła.

    Wczoraj rozmawiałem z sąsiadami-geodetami. Wytyczą nam budynek w tym tygodniu. Musimy tylko załatwić jakieś sztachety, żeby mieli z czego zrobić osie ścian budynku. Szacunkowy koszt usługi: ok. 500 zł.

    Sporo zastanawialiśmy się też nad podłączeniem ...
Strona 3 z 4