dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Dziennik budowy Eli i Maćka, czyli Gemini dla Bliźniąt

    Tak sobie siedzę, patrzę w internet i uzmysłowiłem sobie brak kosiarki...

    No to chyżo przeszukiwać, co się nadaje, a co nie. Staneło na tym, że pewnie lepsza będzie dla nas elektryczna (minus: kabel, plusy w porównaniu do kosiarek spalinowych: brak konieczności konserwacji silnika, niższa cena i cichsza praca).

    Rozsądny budżet: 700-1000 PLN.

    Wyszukałem dwa interesujące modele: Bosch Rotak II 43 oraz Makita ELM 4601.

    Może ...
  2. Dziennik budowy KZE

    29.04.2008r.

    Dziś zostały zamontowane geberity do sedesu i do bidetu. Ta z pozoru prosta czynność nie była taka prosta... :o Czemu? A to dlatego, że pierwotnie sedes i bidet miały być podłaczone do ścianki kolankowej. A potem zmieniłem koncepcję i wybudowałem prostopadłą do ścianki kolankowej ściankę z cegieł. I uznałem że z jednej strony będzie wanna a z drugiej bidet i kibel. A na domiar złego w łazience jest podłogówka.. :roll: A przecież stelarze trzeba ...
  3. Dziennik budowy Eli i Maćka, czyli Gemini dla Bliźniąt

    Cieszę się, że mogę ponownie coś dodać.

    Dzisiaj zakończyliśmy rozwożenie ziemi. Potem było grabienie, wałowanie, sypanie trawy i ponowne wałowanie.

    Za ok. 2 tygodnie powinniśmy zobaczyć, jak wyszła mi rola "siewcy" :)

    Św. Piotr pobłogosławił trawnik deszczem, więc nawet nie musieliśmy wypróbowywać nowo zakupionego węża ogrodowego. Nie mamy jeszcze nawodnienia ogórdka, więc będziemy musieli posługiwać się takimi ...
  4. Dziennik budowy KZE

    26.04.2008r.

    Oj jak dawno mnie tu nie było.. :roll: :o Ten czas tak szybko leci.. Głównie praca, praca, dom, troszkę budowa. Generalnie problem z wykwalifikowaną i niedrogą siłą roboczą.. :(

    No, ale coś jednak dzieje się. 8) Studnia chłonna do POS zakopana i teraz POS już działa pełną parą. Tylko nie ma mieszkańców, czyli osób którzy by tego POS zasilali.. :wink: :lol:
    Oto elementy mojej studni chłonnej:
    ...
  5. Marzenia o własnym... podwórku

    Wolna sobota, oprócz szybkiego kiełbasianego grilla, upłynęła mi pod znakiem termozgrzewania. Kupiłem 7 rolek papy V60 S30, teściu załatwił mi palnik z butlą i trzymając toto w ręku pierwszy raz w życiu, zabrałem się dziarsko do pracy. Udało mi się nie przypalić brwi :D Zresztą wiele rzeczy na tej działce robię pierwszy raz w życiu, uzbrojony jedynie w muratorową teorię...
    Postanowiłem, że na papę pójdzie folia (żeby mi to czarne styropianu nie zeżarło), potem ...
Strona 1 z 9