dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Płotek cd.

    Wiosną, a konkretnie na początku kwietnia, syzyfowo-ogrodzeniowe prace zostały zakończone. W międzyczasie przeszedłem przyspieszony, internetowy kurs naciągania siatki

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0709.jpg
Wyświetleń:	187
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	65227


    od strony frontowej drewniane słupy i brama z której byłem dumny jak paw

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0741.jpg
Wyświetleń:	238
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	65228

    Updated 10-07-2011 at 21:56 by marmur7

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Zonk drugi - poważniejszy.

    Wydawało mi się, że przed zakupem dzialki sprawdziłem wszystko co możliwe. Ale nieee...
    Przy wkopywaniu pierwszych słupków okazało się, że poziom wody gruntowej znajduje się ok. 70 cm od powierzchni gruntu.
    Badań geotechnicznych nie przeprowadzałem, mea culpa, mea maxima culpa ale przecież teren poleśny, piaszczysty, , nawet po dużych opadach nie było powierzchniowych zalań, na działce obok sąsiedzi latem kopali fundamenty i mieli suchutko, skąd tu więc tak ...

    Updated 10-07-2011 at 23:13 by marmur7

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Pierwsze słupki.

    Zdecydowałem się na siatkę ocynkowaną 3mm. Jakos nie mogę sie przekonać na te z oplotem z pcv, widziałem je po kilku latach od postawienia, oplot popękany, nic tym nie można zrobić, ani naprawić ani pomalować. Stanie więc gruba siata z całkowicie metalowa.
    Wkopywanie słupków przypominało pracę chłopów za Ramzesa IV.
    Na działce prócz piachu nie miałem nic, więc każdorazowo w bagażniku lądowały 1-2 worki cementu, 4-6 słupków, kuwety murarskie, wiaderka , ...
  4. Płotek i pierwszy zonk.

    Podekscytowany wizją pierwszych słupków ogrodzeniowych zamawiam wywrotkę żwiru i... mamy pierwszy zonk. Pan wywrotkowy przyjedża, pyta się gdzie zrzucić żwirek. Mówię tu i tu. Podjeżdża więc we wskazane miejsce i ...tył ciężarówki zakopuje się po osie. Z szoferki słyszę zaintonowane śpiewną polszczyzną k...! i ch... ! Okazuje się, że samochód wjechał w miejsce gdzie niedawno poprowadzono rurę wodociągową ( droga gruntowa). Dziurę zasypano ale oczywiście nie ubito. ...

    Updated 11-07-2011 at 01:16 by marmur7

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. melodia proximki

    A ja ostatnio jeżdżę samochodem i zamiast na drogę oglądam domy . Jest to trochę niebezpieczne więc chyba raczej muszę zarzucić ten proceder.
    Dzisiaj byliśmy z moją drugą połówką zobaczyć dach Nelskampa NIBRĘ R10. Chcieliśmy brązową angobę albo czerwoną a tu na dachu pojawiła się dachówka - stare angobowane. Ni to czarna ni brązowa ale piękna... Tylko czy możemy taką mieć u siebie. W palnie zagospodarowania jest wymieniony kolor brązowy ale czy taki ciemny. ...
Strona 2 z 4