dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. EM08 (L) - Dziennik Jarka - Poznań

    D-Day: +10

    Jak widać pakt zawarty z diabłem przyniósł skutki i kolejny dzień pięknej pogody posunął nas o znów o duży krok do przodu.
    Ekipa zabrała się za murowanie lewej strony domu, a ja z szefem ekipy wybraliśmy się na ostatnie negocjacje cenowe stropu. Jak się okazało, panie z Konbetu okazały się elastyczne i zjechały z wstępnie zaproponowanej kwoty 11 kPLN za strop i obrzeża wieńcowe o ponad 2000 zł w dół niniejszym przebijając całkiem niezłą ...
  2. Ranczo, na dużej działce.Przygotowania do budowy.Sad winnica

    Jeszcze takie info, bo jak już wspominałem leży na moim stoliku mapa do celów projektowych.
    I tak :
    -zmierzyłem rozwijaną krawiecką miarą :) obwód działki w kontekście ogrodzenia i wyszło mi że jest dobrze ponad kilometr :)
    Podoba mi się, będzie co grodzić.
    Wymyśliłem że wzdłuż płotu zrobię Marioleńce ścieżkę do nordic walking i przy okazji przemarszu każdego dnia sprawdzi czy ogrodzenie jest całe i czy jakieś stwory nie przeszły na naszą ...
  3. ~dom anny

    Bardzo dziękuję za cenne wskazówki.
    Z kopią projektu zrobię jak radzisz.

    A teraz o energii. Co najmniej 20 razy dzwoniłam do Pana energii.
    Tym razem zrobiłam z siebie miłą kretynkę. Że mogę Panu pomóc, bo umowa przyszła do domu - taka bestyjka zdolna i że w tej umowie są wszystkie dane i że ja mu te dane chętnie .....

    a on do mnie, że też już wie jaką mam moc bo jak panie szukały danych aby tę umowę wypełnić to on był ...
  4. Nasza Lawenda

    dziś wieczorem zajrzałam na budowę, żeby rozplanować półeczki w ostatnim z okładanych kartongipsem pokoi, a tu zonk :o Dłubusie sklepcili rusztowanie czy raczej podest i droga na górę wiedzie trochę po schodach... potem po fragmencie komina systemowego, a potem niezbędny jest skok na podest.. jednym słowem - robi się sufit na przedpokoju :D :D już widzę minę hydraulika, który łaskawie nawiedzi dom nasz w sobotę :roll: (przynajmniej tak zeznał :wink: ) a co mi tam! były ...
  5. Dziennik "Domu z płaskim dachem"

    - 10-09-2009 - 22:33 (Masz babo placek... czyli Dziennik "Domu z płaskim dachem", który tak na prawdę jest bardzo mało plaski!)
    Małż wyliczył, że potrzeba nam 150 metrów zbrojenia do ław. :o
    Na chwilę obecną brakuje 4 belek. 11 już skręconych :D

    Mamy też pierwsze wyceny okien w lokalnych firmach. :roll:
    Okien jest 17 sztuk i są na tyle skomplikowane, że tu nie będę wyszczególniać. Można podgladnąc sobie w skanach elewacji kilka postów wcześniej :P
    1. Okna obustronnie barwione, profil 3 szybowy nic specjalnego zdaje się że okucia winkhaus profil deco Aluplast ...
Strona 1 z 17