dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. prace okołodomowe cz. 1 - odwodnienie, opaska itd.

    Uff, przystąpiliśmy do kolejnych prac. Z wieeelu niezrobionych rzeczy uznaliśmy, że trzeba zacząć od odprowadzenia deszczówki i podjazdu. Samochody zaparkowane przed domem są non stop brudne od wszechobecnego piasku i pyłu z przejeżdzających samochodów. Nie ma jak wjechać do garażu, więc nie korzystamy z dobrodziejstwa bezpośredniego przejścia z garażu do domu. Do tego zbliża się zima, a jedno z aut to diesel, który przy -10 potrafił odmówić posłuszeństwa.

    ...
  2. oczyszczalnia

    Złożyłam zgłoszenie zamiaru wykonania oczyszczalni 1 października 2012 (za radą wykonawcy nie papiery o PnB).
    Już 4 października starostwo wysmarowało mi pismo na 2 strony, że wyrażają sprzeciw bo jestem w Natura 2000 i dodatkowo właściciele działek obok muszą mieć możliwość wypowiedzenia się nt .moich planów. Dzisiaj posłaniec przekazał mi pismo.
    Także niestety zaczynamy procedurę zbierania papierów do pozwolenia na zbudowanie oczyszczalni.
    Starostwo ...
  3. zbiornik na deszczówkę i POŚ

    Dziś zakopaliśmy zbiornik na deszczówkę (4500l) i przydomową oczyszczalnię ścieków.
    Oba urządzenia z firmy Eko-pol. Oczyszczalnia biologiczna bez systemu rozsączającego - wychodzi z niej woda drugiej klasy czystości, która będzie odprowadzona bezpośrednio do studni chłonnej (tej jeszcze nie ma).

    Koparka sprawiła, że znów mamy marsjański krajobraz
    To białe to zbiornik na deszczówkę:
    [IMG]http://rsplus.pl/pub/forum/nasz dom/20121011/DSC_0039 ...
  4. Druga warstwa - zbrojenie i zaprawa

    Przed zrobieniem drugiej warstwy zbrojonej w narożnikach wklejamy profile z siatką, które chronią te miejsca przed uszkodzeniem. Jest to konieczne w miejscach szczególnie narażonych na uszkodzenia – wtedy ścianę zabezpiecza się dwiema, a nie jedną warstwą siatki zbrojącej. Podwójne układanie siatki jest konieczne w narożach okiennych, narożach ścian, przy okapach – chyba, że jest tam specjalna listwa narożnikowa.
    Teraz czas na drugą warstwę zaprawy i chwilę cierpliwości. ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: kołkowanie, ocieplenie ściany, siatka zbrojąca Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Harold Asi i Rafała

    Korzystając z ogarniętego jako tako rozgardiaszu w domu, na działce i generalnie w życiu, postanowiłam w końcu założyć nasz dziennik budowy. Co prawda chałupka stoi już w stanie surowym otwartym, ale z racji tego, że jeszcze kawał drogi budowlanej przed nami stwierdzam, że jeszcze za późno nie jest na dzielenie się z Wami swoimi doświadczeniami, przeżyciami, spostrzeżeniami etc.
    Może na początek coś o nas Jesteśmy trzyosobową rodzinką: małż Rafał, logistyk, ...
Strona 1 z 2