dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. "Bolero" Ani i Grzegorza

    W końcu i ja postanawiam opisać niedługą jeszcze historię naszego domku. Projekt pochodzi z MTM Styl. Zakupiliśmy go późną zimą 2003 roku. Wtedy też załatwialiśmy wszelkie formalności związane z budową. A że mieszkamy już na tym placu, na którym budujemy, w związku z czym ominęły nas niektóre koszta związane z przyłączami. Spieszyć z budową się nie musimy, bo mamy gdzie mieszkać. W chwili obecnej dwa pokoje dla naszej czwórki ( my i dwóch urwisów w wieku 2 i 5 lat) ...
  2. Dziennik budowy Spartakusa

    Wczoraj ustawiliśmy zbrojenie schodów prowadzących z piwnicy na poziom ziemi. Nie poszło nam to tak szybko, jak wcześniej sądziłam. :oops: Najpierw ustawiliśmy podporę z dwóch pali połączonych deską. Na tym oparliśmy pręty i zaczęliśmy je ustawiać na właściwych miejscach poprzez przywiązywanie do prętów poprzecznych. Dopiero po połączeniu z piątą poprzeczką „schody” stały się jednością. Tutaj można je podziwiać 8)
    ...
  3. Tam, gdzie mieszkać będzie jane

    Wszystko wskazuje na to, że padnie na wąską. Ma ona 17,95 m. Nawet WIDNOKRĄG, który jest przystosowany do wąskich działek i który nam pasuje, jest za duży.

    Ale nie ma tego złego ... Mąż odnalazł kolegę ze szkoły, który został architektem. Może uda się taniej zaprojektować dom z uwzględnieniem wszystkich szczegółów.

    Pojawiają się inne problemy. Teściowie, którzy chcą nam "dorzucić" do działki, napierają na męża, że to za daleko ...
  4. Dziennik budowy - "Manuela"

    12.07.2004 Dziś odebrałem wycenę okien z M&S – jak zobaczyłem sumaryczną pogrubioną cenę na wydruku to, aż mi zaschło w gardle. Potem okazało się, że w cenie są jeszcze drzwi zewnętrzne, robione na zamówienie przez M&S (tylko do okien) i oczywiście podatek 22%. Gdy odjęliśmy drzwi (koszt 6100PLN netto) i zmniejszyliśmy podatek VAT do 7%, wyszło 20,900PLN brutto. W tym montaż gratis, ale jak się dopytałem bez tych wszystkich dodatkowych folii. Gdybym chciał te ...
  5. Dziennik Majkiego

    Helołesy
    Minął tydzień i urlop :(
    Ale troche się zadziało, czyli :
    - pan od koparki mnie jednak nie unika, wykopał do końca korzenie ( oprócz tego jednego ), zostało wszystko wywiezione i dodatkowo jakieś śmieci czy też inne pozostałości niepotrzebne też,
    - wymieniłem troche ogrodzenie od frontu ( naprawiłem coby bardziej się trzymało ) i dołożyłem bramę, że jak wjazd już będzie to będzie gdzie wjeżdżać
    - jest już wucet skończony ...
Strona 1 z 2