dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Wykonanie płyty fundamentowej grzewczej LEGALETT.

    Dzień 1. (13.01.2011r.)

    Przechodzimy do kolejnego etapu budowy, zasadniczego - płyta fundamentowa LEGALETT.

    Czym jest Legalett? W skrócie jest to połączenie płyty fundamentowej z systemem ogrzewania. Jest to opatentowane rozwiązanie ze Skandynawii. Płyta fundamentowa oprócz czysto konstrukcyjnej funkcji pełni również funkcję systemu ogrzewania. Płyta jest zaizolowana styropianem, pod płytą znajduje się go 30 cm (standardowo jest 20 cm), brzegi płyty ...

    Updated 03-01-2012 at 11:54 by Dareckyy

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Projektu zagospodarowania terenu (PZT)

    Projektu zagospodarowania terenu (PZT)

    Jak już się uporałem z geodetą i geologią, dostałem projekt gotowy, który się „dostosowuje” do technologii, to dobrym zajęciem w międzyczasie jest umiejscowienie budynku na działce. A to już praca dla mojej przemiłej Pani architekt. Czyli tzw. PZT – projekt zagospodarowania terenu. Bardzo dużo wynika z decyzji o warunkach zabudowy oraz z przepisów prawa budowlanego. To dość mocno ogranicza przesuwanie budynku po osi X/Y. ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: posadowienie, pzt Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Posadowienie_aktualne.jpg
Wyświetleń:	645
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	38206  
  3. na sam początek

    Pod Błoniem, w Starych Faszczycach, na uroczym nieużytku, postanowiłem z moją rodziną zrealizować swoje marzenia o własnym domu.

    Updated 13-01-2011 at 18:32 by Marcin H

    Tagi - katalog słów kluczowych: błonie, stare faszczyce Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz006.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	38197  
  4. Bloczki betonowe

    Dzisiaj mieliśmy dostawę bloczków betonowych; 8 palet. Jutro ma być następna,16 palet, bo naraz tyle nie wejdzie na samochód. Dziękujemy Damianowi za namiary na tanie bloczki .
    Płaciliśmy 2,40 zł za bloczek.
    Niestety nie mamy zdjęć, jutro zrobimy
  5. Lipa a w rzeczywistości świerk

    Wiem, że lipna fota, ale nie mogłem się powstrzymać, żeby tej nadbitki świerkowej nad gankiem nie pokazać.



    Roboty zatem trwają. Chłopaki robią do 7:00 do 15:00 jak w fabryce. Są niesamowici.
Strona 1 z 2