dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. dziennik budowy Gosi i Krzysia - pod jemiołą 3

    We wrześniu dowiedzieliśmy się, że nasi ustawodawcy, którzy jeszcze rok temu obiecywali budowę 3-ech milionów mieszkań likwidują ulgę odsetkową. Więc sobie uświadomiliśmy, że mamy mało czasu żeby sie na nią załapać a tu jeszcze wniosek o pozwolenie na budowę niezłożony.
    Musieliśmy sie zdecydować na bank, z którym się zwiążemy na najbliższe 30 lat, no i się zdecydowaliśmy.

    Jak wszystko się ułoży, to w następnym tygodniu złożymy wniosek, ...
  2. Dom z widokiem?

    Wypełniłam dziś wniosek o zwrot VAT-u. Zabierałam się do tego już od kilku tygodni, ale jakoś nie było czasu, żeby chwilę spokojnie usiąść i wszystko skompletować. Może ktoś pomyśleć, że głupią masochistką jestem, ale całkiem podobało mi się to wypełnianie (PIT-y też całej rodzinie rozliczam, bo lubię :roll: ). Niewielki kryzys przeżyłam gdzieś w okolicach 35-tej faktury, ale szybko wróciłam do pełnej sprawności. Zwłaszcza, jak już wszystko podsumowałam i ...
  3. dziennik budowy Gosi i Krzysia - pod jemiołą 3

    Zdecydowaliśmy się na ten projekt, ponieważ chcieliśmy dom, który ma w miarę prostą konstrukcję (bo może taniej będzie go można wybudować), ma regularny kształt (przy wymiarach naszej działki -18 X 30 inny by się po prostu nie zmieścił) i bardzo nam się spodobał rozkład pomieszczeń na parterze.
    Postanowiliśmy zrezygnowaliśmy z wykuszu a "trójkącik" nad drzwiami zastąpiliśmy lukarną, kótra powiększy nam jeden pokój na poddaszu.
    A tak wygląda ...
  4. M08 - w moim ogrodzie (mario_pa)

    Poniedziełek 11.12.2006
    Oj nie chce mi się piii... no nic mi się nie chce. Jeszcze tylko dwa tygodnie .... Nie wspominałem o tym, ale w poniedziałek i wtorek następuje symulacja roboty u Obcego 2. Oczywiście przez mojego majstra.

    Wtorek 12.12.2006
    Zgodnie z planem nic się nie działo, za to w pracy - po kilku dniach walki uruchomiliśmy szysztem.
    Rano spotkałem się na budowie z elektrykiem, co ma mi robić przyłącze.

    Środa 13.12.2006
    Przestraszyłem ...
  5. Dziennik mag - Irysek.

    W poniedzialek ciesle skonczyli dom, wczoraj nie robili, bo caly dzien lalo. a dzisiaj zaczeli gospodarczy. Murarze podmurowuja szczyty, musialam z tego powodu dokupic suporeks, ktorego mi zabraklo :evil: , Dzisiaj zamowilam kregi na row o srednicy 40cm, a na wysokosc 100cm. Musialam zamowic 30 sztuk, po 50zl za sztuke. Wplacilam tez pierwsza rate na prad, ktory mam nadzieje, ze w styczniu mi podlacza. Jutro mam zamiar odetchnac od budowy i wybieram sie po pracy na zakupy przedswiateczne (nie mam ...
Strona 1 z 5