dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. a z czego budujemy?

    no właśnie, mamy już tak dokładnie wszystko przemyślane, będzie kocioł gazowy kondensacyjny, ogrzewanie podłogowe wodne, kominek z DGP, solary, na dachu blachodachówka (za względów ekonomicznych, ale i dlatego że jakoś nie zależy mi na dachówce, a już cementowa zupełnie do mnie nie przemawia), okna plastiki, brązowe na zewnątrz i białe w środku, woda częściowo z wodociągu (który ma się podobno zrobić do końca 2012r.) a częściowo ze studni.
    Tylko z czego te ściany. ...
  2. Ciszaaaa

    Na ten moment nic się nie dzieje. Projekt nadal w adaptacji a architekt nic się nie odzywa
    Nawet specjalnie go nie ścigamy bo i tak zimowa aura nie sprzyja budowie a więc spokojnie czekamy - oby nie do wiosny.

    Ja wytrwale studiuje dzienniki budowy i róże tematy budowlane, zaopatruje się w gazetki z serii "zrób to sam" i podtykam je mężowi pod nos (chyba ma już dość bo jest z gatunku praktyków i teoria go nie przekonuje).

    ...

    Updated 14-06-2011 at 21:05 by efka3

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wersja 0..JPG
Wyświetleń:	480
Rozmiar:	64,2 KB
ID:	33922   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WERSJA 2..jpg
Wyświetleń:	435
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	33925  
  3. Tytuł rozprawki - energooszczędność kontra rzeczywistość

    Wybierając projekt domu starannie studiowaliśmy temat domów energooszczędnych, pasywnych, ekologicznych itd itp. Chcieliśmy mieć wentylację mechaniczną z rekuperatorem (choć odpuściliśmy gruntowy wymiennik ciepła), pompę ciepła, solary, kominek z płaszczem wodnym i już nie wiem co jeszcze. A potem po kolei to eliminowaliśmy. Dlaczego?
    Bo te rozwiązania są dobre gdy ktoś buduje albo duuuży dom ca. 300m2, albo ma dużo gotówki którą może włożyć w budowę żeby
    ...
  4. c.d.

    Dzieci zasnęły więc mogę wreszcie oddać się przyjemnościom
    Pisałam już o radośnie bolesnej kolorystyce tego projektu, która wg mnie raczej zniechęca niż przyciąga uwagę. My oczywiście mamy inną koncepcję kolorystyki, mniej więcej taką



    czyli dach grafitowy, stolarka nasycony średni brąz, elewacja jasno kremowa, kość słoniowa, w każdym razie nie biała, słupy ...
  5. Papierki ci?g dolszy

    Cały czas staramy się o kredyt RnS i pozwolenie na budowę które jest niezbędne do udzielenia kredytu. Roboty przyłącza wody zakończyły się na ten czas bo spadł śnieg, czyli jeszcze nie dokończone. Z energetyką jest podpisana umowa na wykonawstwo własne, jak zima odpuści to będziemy kopać. Co do kredytu to jeszcze nic nie wiadomo niby już była zdolność kredytowa w PKO BP papierki zebrane złożone a tu nagle zabrakło wkładu własnego ok.10000 zł. obecnie kompletujemy od nowa ...
Strona 1 z 4