dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. wybór stropu

    Zastanawiam się intensywnie jaki strop wybrać. W projekcie mam Terivę, ale skłaniam się ku stropowi monolitycznemu. Po pierwsze teriva jest słabsza wytrzymałościowo niż monolit, po drugie grubsza, po trzecie chyba droższa. Terivę za to łatwiej i szybciej wykonać, ale akurat to kryterium pomijam, bo ekipa zapewne będzie chciała tyle samo.

    Strop ma powierzchnię ok. 120m2. Oto szacunkowe koszty:

    Teriva:
    belki i pustaki: 6000zł
    dwuteownik HEB180: 800zł ...
  2. Rozdział 4 - Droga do pracy...

    Troszkę mnie martwi odległośc naszego przyszłego domu od miejsc w których pracujemy. To około 25-30km. Mam nadzieję, że moja droga do pracy i dzień powszedni nie będzie wyglądać tak:

    A wy drodzy forumowicze? Jak wygląda wasza droga do pracy?

    Pozdrawiam
    Golonko
  3. Rozdział 3 - Projekt

    Jak dla mnie wybór projektu był jak mieszkanie wielką łyżką w zupie pt. "przegląd tygodnia". Mieszając tą łyżka mamy oczekiwanie, że wśród ogólnej baznadzieji i pospolitości przyklei się do łyżki "coś fajnego" godnego zainteresowania i uwagi . Ponieważ jak wcześniej wspominałem domek miał być substytutem średniej wielkości mieszkania, wybór był dość znacznie okrojony. Chociażby ze względów finansowych. Również szerokość działki ...
  4. Bliźniak Fargo - LMBL04

    Cytat Napisał misiaczekm Zobacz post
    Kiedy ta zima skończy:

    [img]https://lh6.googleusercontent.com/_XIcEIvQeRJg/TVZfbfvWCwI/AAAAAAAAFk8/zxTrvvxyQ3s/s640/P1040616.JPG[/im]

    przez chwilę odpuściła:





    Ale za to silne wiatry połamały piękną
    ...
  5. lutowo

    We wtorek mamy odebrać prawomocne pozwolenie na budowę.
    W poniedziałek ma sie rozstrzygnąć temat zmian zawodowych u Franka.
    Z prywat to chyba tyle. W weekend odbyliśmy a raczej Franek odbył rozmowę z wykonawcą podłączeń elektrycznych. Gościu wygrał przetarg na doprowadzenie prądu do naszej posesji. Za podłączenie pradu tymczasowego, na czas budowy chciał 10 tyś. Uznalismy, że jest to czysta przesada kiedy prąd stały ma byc na działce w ciagu 6 miesięcy. W związku ...
Strona 1 z 2