dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. MILA w okolicach Poznania

    Naprodukowałem już kilka postów a nie doszedłem jeszcze do właściwej budowy :-? :-? :-? W tym tempie to chyba nigdy nie będę na bieżąco.

    Więc fakty + fotki:

    W pierwszy dzień panowie zrobili wykopy pod ławy:



    Następnego dnia Beton B10 pod zbrojenie i samo zbrojenie. Stal brałem z Nekli ze Stalmetu po 2,7brutto za kg. Niestety zabrakło ponad 100m i trzeba było dokupić ...
  2. ...to będzie bukowy koniecznie

    W piątek 13 czerwca 2008 roku o godz. 13 na podstawie aktu darowizny zostaliśmy właścicielami działki opisanej jako grunty rolne o wielkości 0,54 ha
    :D :D :D

    Koszt aktu notarialnego: 1.084,52 zł

    Pani notariusz poinformowała nas, że dokumenty prześle teraz do sąd - wydziału ksiąg wieczystych oraz starostwa powiatowego, a oni potem do urzędu gminy. Wszystkie procedury mogą potrwać kilka miesięcy - zwłaszcza w sądzie bo trwa migracja ksiąg :(
  3. MILA w okolicach Poznania

    Rozwiązaniem problemu z wodą okazało się zamontowanie szamba. Prawdę mówiąc przewidywaliśmy tę inwestycję dopiero na końcowy etap budowy ale jak trzeba to trzeba.

    Szambo 10m3 z montażem kosztowało nas niecałe 5tyś. Zajęło to panom trochę ponad godzinę i wmontowali szambo bardzo urokliwie między choinki, nie uszkadzając ani jednej.

    Szambo zostało zalane wodą, co kosztowało nas dodatkowe 150zł. Do tego musieliśmy kupić pompkę z wężem i od ...
  4. Marzenia o własnym... podwórku

    No i nadszedł dzień wylewek. Poszło prawie dwa kamazy piasku i 2,3 tony cementu. Teraz do domu wstęp wzbroniony, bo galareta się ścina :)


    Niech sobie wysycha, aby hydraulik mógł dokończyć swoje dzieło :D
  5. Glz31 Victoria Joanny i Grzegorza

    Nasza ekipa wraca na budowę najprawdopobniej we środę :lol: :lol: :lol:
Strona 2 z 12