dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. nadchodzi wyko?czeniówka

    Wpisałam już w komentarzach, że poskromiłam w części instalację, napełniłam ją woda i piec ruszył. Dzisiaj też potwierdziliśmy zlecenie dla wykończeniowca. Ma ruszyń z początkiem grudnia, albo chwilę wcześniej. Do tej pory trzeba zmagazynować materiały. Pan szacunkowo określił koszty materiałów na ok. 8 tys. zł. To, by oznaczało, że w swoich baaardzo luźnych szacunkach machnęłam się o 2k. Co jest prawdopodobne. Szacunkowy koszt prac wykończeniowych to 17-18,5k, w ...
  2. klocek drewniany zamieniony na domek ceglany

    Budowa klocka została oto odłożona "nieco" w czasie, z powodów jak to się mówi - osobistych.
    Na chwilę obecną plan jest taki, że wykorzystamy fundamenty, które już są w jednym końcu działki do tego, żeby postawić na nich domek mały, prosty na maksa (co mam nadzieję równa się też "tani" ) i pozwalający pomieszkiwać na naszej działce, a nawet przenieść się na nią na dobre. Chata będzie ceglana, bo też i cegieł całkiem sporo jest na działce, ...
  3. A jednak się dzieje

    Prawie rok posuchy w dzienniku budowy i w tym jakże długim okresie wydarzyło się ogromnie dużo!!!!!!
    Chcąc wszystkich tu zaglądających (jeśli są tacy) zaskoczyć to napiszę, że na dzień dzisiejszy mamy zadeskowany dach i zapewne teraz dekarze kładą dachówkę.
    Jak do tego doszliśmy i dlaczego przez prawie ro nic nie pisałem? Hmmm....dużo by pisać...tyle się działo, że nie wiem od czego zacząć
    W ostatnim wpisie skończyłem na tym, że chcemy zacząć w maju 2011, ale tak się nie ...
  4. Ku przestrodze

    Dlaczego taki tytuł wpisu. Ano ponieważ mielismy pierwszy zonk na budowie. Nie od strony ekipy czy dostawców albo sąsiadów ( bo tak czasmi też na budowie bywa że powstają wtedy konflikty między sąsiedzkie. A teraz do rzeczy mieliśmy włamkę do blaszaka nic nie ukradli tylko rozerwali posycie drzwi od blaszka tak żeby mozna było wsadzić rękę z latarka. Wg mnie to był rekonesans liczyli pewnie na elektronarzędzia no i na agregat prądotwórczy. Na szczęście w blaszaku były tylko ...
  5. Stawianie murów fundamentowych

    Był sobie jasny słoneczny dzień przyjeżdzamy na działkę a tu szok nasza ekipa postawiła już dużą częśc murów fundamentowych. Mysleliśmy że ściągną tylko szalunki i wyprowadzą parę bloczków w rogach a tu taka miła niespodzianka. Na dowód te oto fotki:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050322.jpg
Wyświetleń:	3311
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	84918
    Widok od strony tarasu


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050325.jpg
Wyświetleń:	3303
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	84919
    Od tej samej strony ale inaczej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050327.jpg
Wyświetleń:	3296
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	84920
    Inny naroznik ...
Strona 1 z 6