dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Dziennik budowy inżyniera Mamonia

    Rozrywki matematyczne - czyli wycena dachu

    Witam,
    U niektórych miesza się piaseczek i cemencik, a u mnie wciąż tylko papiery i papiery :(. Do tego marazmu postanowiłem wnieść nieco ożywienia i dać coś do wyceny. Wzorem starożytnych egipcjan budujących piramidy od góry, zdecydowałem wysondować ile kosztować będzie pokrycie dachu. Mam już pierwszą wycenę :D.

    Zadanie tekstowe ułożyłem następująco:
    Powierzchnia wyliczona przeze mnie ...
  2. Dom w Puszczy - Dziennik Barda i Niny

    Coś się odrobinę posypało, praca, szykowanie wesela i budowa, to zestawienie, które jak nie doprowadzi do nerwicy to przynajmniej spowoduje danie ciała w którymś miejscu.

    No i dałem. Zagapiłem się z więźbą, nie biorąc pod uwagę procesu technologicznego i szukając okazji.

    Skutek: 3 dni ekipa będzie się o łopaty podpierać, bo więźba będzie na środę (mam nadzieję), fakt, że impregnowana, ale murarkę skończą nam w tym tygodniu.
    ...
  3. Ogrodowe i wykończeniowe perypetie Ani i Bartka

    Deszcz bębni o szyby (jak co dzień), za oknem ciemne chmurzysko (jak co dzień) a ja wspominam (przy kubku kawy, udając, że przeglądam pocztę elektorniczną) wczorajszy wieczór w Konikowie.

    Bartek zawziął się, żeby skończyć mocowanie karton-gipsów na suficie nad klatką schodową. Troszkę mu w tym pomagałam i udało się :lol: Ale muszę przyznać, że wsponanie się po konstrukcji z desek, drabiny i palet po polbruku do najłatwiejszych sportów nie należy :wink: ...
Strona 2 z 2