dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Adriano Komputero(wa) i dziennik

    Stryszek okazał się wielką niespodzianką z której jesteśmy bardzo zadowoleni :D . Podjęliśmy decyzję by za jednym zamachem zrobić również i tutaj ocieplenie :wink: .
    Wykorzystaliśmy obecność majstrów, ich zapał do pracy, szybkość, sprawność i fachowość. Później taka okazja może się już nie powtórzyć :roll:
    Sądzę, że gdybyśmy teraz zrezygnowali z docieplenia i zagospodarowania stryszku, to dłuuugo byśmy tego nie zrobili. Zawsze znalazłyby ...
  2. Iga w daliach 3 - o pokochaniu budowania.

    Jest ciepło- nawet bardzo. Cały czas się zasanawiam nad czujnikiem temeratury. Ma być bezprzewodowy. I jak to zrobić, żeby był na budowie, ale aby nikt go nie zniszczył - czytaj nie zachlapał np. gładzią gipsową. Tam jest nadal taki bałagan :roll: A jak owiniesz go folią, to przecież będą złe wskazania i w ogóle nie wolno tego robić :roll: Ale mam problemy co? :D Fakt, że takie proste zmartwionka pozwalają nie myśleć o rzeczywistych problemach - zjamują myśli :wink: ...
  3. Tabaluga i pistacje- dziennik budowy i nie tylko...

    Dziś spotkałam się na budowie z instalatorem wod. kan i co. Ponieważ okna będą montowane 28 lutego, a nam zaczęło się trochę spieszyć :wink: pan od instalacji hydraulicznej zacznie swoją działalność za około półtora tygodnia, żeby tynkarz mógł 1 marca wejść z tynkami. Domek jest póki co zamykany na kłódkę więc droższe instalacje przed montażem okien nie wchodzxą w grę. Również elektryk zacznie działać przed montażem okien więc mam nadzieję, że uszy i oczy ...
  4. Dziennik Wiewióry

    W sobotę mieliśmy podpisać umowę z wykonawcą. Ale nie podpisaliśmy. Bo się pojawiła kolejna opcja - wciśnięta mi przez naszego przyszłego kierownika budowy, który nie mógł przeżyć ceny 144 tys. oraz zaliczek w umowie. W niedzielę spotkaliśmy się z kolejnym gościem, co to chałupę ma nam wybudować taniej i w dodatku od początku lutego jest wolny. Kosztoprys zobaczę jutro lub pojutrze...

    Przy tej to okazji zorientowaliśmy się poniewczasie, że w ferworze zbierania ...
  5. "Jak to z M02 było"czyli nasza historia.

    Określone warunki owszem są ,ale to wszystko jest bardziej skomplikowane .Żeby gazownicy zrobili przyłącze z głównego gazociągu do granicy działki ,to trzeba mieć już instalację w domu i na zewnątrz,oraz zamontowane odbiorniki gazu .Czyli jeszcze musimy dać sobie na wstrzymanie :cry: ,ponieważ to oprzyrządowanie u nas jeszcze w powijakach.Ale i na to przyjdzie pora .Tymczasem trwa ocieplanie części na poddaszu pustych przestrzeni między dachem a ścianami wewnętrznymi.Mój ...
Strona 3 z 7