dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Błędy jakie popełniłem zanim zacząłem budowę

    Jeśli te informacje mają się komuś w przyszłości przydać, to może opiszę jakie błędy popełniliśmy do tej pory.
    1) Wybór działki - wydawało mi się, że działka 21x50 metrów jest dość duża i wejdzie na nią większość standardowych domów. Błąd! 21 metrów to działka wąska i jeśli chciałoby się mieć garaż dwustanowiskowy, to nie ma co liczyć na znalezienie parterowego projektu. Nawet z piętrowymi jest krucho.
    2) Wybór projektu - panuje opinia, że zwykły, ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: błędy, przed budową Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Lolek-odbicie lustrzane

    Zmiany W środku: okna w garażu zamurowaliśmy a za to od kotłowni wstawliliśmy drzwi na zewnątrz. Pozbyliśmy się tego przejścia między kuchnią a korytarzem na poczet łazienki na parterze. Okno od tarasu przenieśliśmy na tył. Żeby nie pomniejszać działeczki. Na pięterku jeden z pokoików pomniejszyliśmy na poczet łazienki. I tego pięknego okna. I chyba tam będę spędzać najwięcej czasu Pozbyliśmy się okien dachowych. Za to nad schodami zrobiliśmy jedno. I to tyle co pamiętam.
  3. Koniec etapu "stan surowy otwarty"

    Dzisiaj oficjalnie zakończyliśmy budowę w stanie surowym otwartym zadaszonym
    Mamy malutki poślizg, ale myślę, że 4,5 miesiąca, to i tak całkiem niezły wynik.

    Teraz to dopiero się zacznie. Aktualnie poszukujemy fachowca od instalacji wod-kan, gazu, wylewek, tynków, płytek, schodów itd, itd.....