dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. strop i ściany kolankowe

    Zbrojenia stropów zalane na jesieni spokojnie sobie przezimowały, a od wiosny wszystko ruszyło z kopyta.






    Ponieważ zakładaliśmy w projekcie okna połaciowe połączone z oknami kolankowymi -ściany zewnętrzne poddasza, a może lepiej powiedzieć pietra (patrząc na wysokość ściany kolankowej) musiały być żelbetowe. ...
  2. od fundamentów do stropu

    Szalunki ław fundamentowych stawialiśmy no gruncie nośnym, zaraz po zdjęciu warstwy humusu ( złożyły się na to 2 główne czynniki- wysoki poziom wód gruntowych i poziom drogi dojazdowej).
    Na ławy standardowo płynna izolacja bitumiczno – kauczukowa, taśma fundamentowa PCV.
    Na ściany fundamentowe ( z bloczków fundamentowych, a tam gdzie planowane były ściany żelbetowe- z betonu, zabezpieczone także płynna izolacja bitumiczno – kauczukowa ) położona została ...
  3. rzuty czyli co nam po głowie chodziło

    To może rzuty i pokrótce wyjaśnię co nam chodziło po głowie. Tak jak pisałam główne założenia bryły i układu wnętrz determinowały feng shuiowe wytyczne. Kiedy ten etap projektowania został ogarnięty zaczęliśmy wdrażać nasze zachcianki. No przede wszystkim szeroki hol.Z praktycznego punktu widzenia- tak wiem bezsensowne dodawanie metrażu. No ale coś się nam przecież od życia należy. Przyjmijmy zatem, ze taki sobie nawzajem zrobiliśmy prezent gwiazdkowy. Następnie ...
  4. Koncepcja

    No to teraz zacznę od początku, tak porzadnie.
    Jak już wcześniej wspomniałam pierwszy projekt naszego domu robiliśmy mniej więcej 5 lat ( w skrócie- szewc bez butów chodzi ). I gdy już otrzymaliśmy pozwolenie na budowę, wstępnie umówiliśmy ekipę okazało się, ze za kilka miesięcy dołączy do nas nowy członek rodziny. Niby nic takiego. Dlaczego miałoby to wpłynąć na nasz projekt ?
    A no dlatego, ze projekt naszego domu miał powstać zgodnie z zaleceniami feng ...
  5. wizki

    Co do materialow to dach i czesc elewacji bedzie w lupku ( juz zakupilismy ), reszta elewacji w sklejce barwionej na pomaranczowy odcien bursztynu ( tu zapewne czeka nas wiele godzin spedzonych na robieniu probek) i bialy tynk.
    Wrzuce elewcje noca i troche wnetrza z moja ulubiona czescia domu- kuchnia.




    ...
Strona 1 z 3