dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Dziennik budowy Eli i Maćka, czyli Gemini dla Bliźniąt

    Teraz wrócę na chwilę do opowieści o zakupie działki.

    Kupienie ziemi w Rembertowie to nielada sztuka (tak było 2 lata temu, teraz to zupełny horror). Niby widać puste place, jak człowiek pojeździ tymi uliczkami... Ale sąsiedzi nic nie wiedzą. A jak wiedzą, to nie powiedzą, bo po co dać komuś zarobić!

    Szczególnie ciekawe były obserwacje zachowania członków tej samej rodziny. Tu wtrącę dla jasności: większość terenów, na których obecnie buduje ...
  2. Retrospekcje Wlowika

    To była nauczka. W sumie, to niepotrzebnie się denerwowałem, mogłem, jak ten od wanny, nie zapłacić wcale i mieć to w nosie... Ale taki nie jestem. Pewnie dlatego życie potrafi mi nakopać... Długi spacer z Piesą pomógł mi dojść do siebie. Przecież to ja mam pieniądze, ja płacę i ja wymagam ("nie wymagam, e... nie płacę").

    Efektem prac tynkarzy było zawalenie terminów, których i tak nie dało by się dotrzymać, bo nie było jeszcze "Turbokominka", ...
  3. Dziennik budowy Eli i Maćka, czyli Gemini dla Bliźniąt

    Nabyliśmy ziemię.

    Krok 2 - projekt domu.

    Uuuuu... co to się nie działo ;) Cała rodzina zaangażowana. I głównodowodzący (ja) + ośrodek centralno-opiniodawczy (Ela). Przebrnęliśmy chyba przez publikacje wszystkich biur projektowych, które oferują projekty gotowe. Myślę, że będzie tego sporo ponad tysiąc projektów. Zaczęliśmy jeszcze przed sfinalizowaniem zakupu ziemi - póki co tak niezobowiązująco. Po zakupie działki pojawił się pierwszy problem ...
  4. Wolność Tośku w swoim domku

    Na szczęście tory są z drugiej storny a ogród z południowej i tarasik ma być na prawo a dach ma być dwóspadowy. I całe życie lubiłam klub Stodoła to i stodole będę mieszkać, a co :lol: :lol: :lol: :lol:
    Od 4 miesięcy oglosiliśmy między rodzinny konkurs na dom. Do półfinału dostały się:

    Zgrabny
    więcej o na:
    http://www.mgprojekt.com.pl/domki/zgrabny2/index.php

    Arletta ...
  5. Retrospekcje Wlowika

    ... No jasne, że nie skończyli...

    W piątek znowu zniknęli zostawiając odkręconą wodę, co spowodowało podtopienie kosadzki w kuchni, w poniedziałek dyndał się na rusztowaniu tylko uczeń, bo majster stoi w kolejce do rejestracji samochodu, który kupił w niedzielę ... Potem były problemy ze złączką wody, bo coś nie tego, potem zabrakło materiału...
    Same "schody"... Na szczęście dużo tego nie ma w naszyn domku, więc po trzech tygodniach było ...
Strona 1 z 6