dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. parapety na normalnej wysokości

    Wreszcie weszłam do domu i parapety były na normalnej wysokości WOW. Sporadycznie jestem na budowie - dziś byłam pierwszy raz po wylewkach i jestem bardzo zadowolona - dom zaczyna wyglądać "jak dom." Z uwagi na 30 cm izolacji plus wylewka jak się wchodziło do salonu to było jak w piwnicy. Jedno małe okienko prawie pod brodą
  2. Poddasze, dach i małe podsumowanie kosztów

    Od końca października dekarz zaczął żmudną pracę pokrycia dachu.
    Kryjemy dachówką Sirius ceglana angoba z RuppCeramiki. Wkrótce pokażę efekt końcowy, ale może to jeszcze potrwać, bo dach razem z oknami jest mocno skomplikowany.

    Są również ścianki działowe na poddaszu (te z pustaków) i tarasik przed wejściem głównym.

    Ilości i koszty podstawowych materiałów, może się komuś przydadzą:
    Pustaki Solbet 24 – ok. 1350szt/7zł
    Pustaki ...
  3. Okna, drzwi, bramy – czyli pierzchamotki zamykamy :) cz. III - DRZWI I BRAMY

    Natomiast ekipa bramowa...tu już tak różowo nie było - panowie owszem, mili, sympatyczni, gadatliwi, z drzwiami od kotłowni i bramami garażowymi poradzili sobie chyba nieźle, ale drzwi zewnętrzne - historia...zaczęło się od tego, że przyszły odwrotne, niż zamawialiśmy - do południa nie było wiadomo, czy uda się tego dnia zamknąć dom, czy drzwi wejściowe nadal pozostaną wielką kratką wentylacją, ponieważ nie można się było dodzwonić do decyzyjnej w tym przypadku 'centrali'... ...

    Updated 15-11-2012 at 20:22 by Justka_krk

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Okna, drzwi, bramy – czyli pierzchamotki zamykamy :) cz. I I- OKNA

    I z cyklu perełki naszego A. (tak, tak, facet nie daje o sobie zapomnieć ):

    - okno w pralni, które otwiera się na +/-20cm (w sumie, gdybym zamówiła lufcik chyba byłoby 'nieco' taniej, a funkcja ta sama...):


    fachowcy dachowi najpierw próbowali podciągnąć na maksa rynnę, ale stanęło na tym, że okno w najbliższą sobotę będzie przestawiane wyżej, dzięki czemu okno powinno się otwierać ...

    Updated 15-11-2012 at 20:12 by Justka_krk

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Okna, drzwi, bramy – czyli pierzchamotki zamykamy :) cz. I - OKNA

    W miniony czwartek w Wołowinie nastąpiło wielkie montowanie – okien, bram i drzwi, czyli wszystkiego tego, co było niezbędne, żeby pierzchamotki przestały być gołymi ścianami dostępnymi dla wszystkich, a stały się namiastką naszego domu – dostępnego wyłącznie dla nas (no dobra, są jeszcze dostępne dla Taty W. z racji tego, że montuje elektrykę, ale poza nim i nami nikt więcej nie posiada kluczy do pierzchamotek i jest to bardzo fajne uczucie ).

    ...

    Updated 15-11-2012 at 20:11 by Justka_krk

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 1 z 2