dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Tynkowanie czyli błoto w domu

    Panowie tynkarze działają. I zrobili w domu błotko. Dziś rano był przymrozek i zamarzła im woda w wężu doprowadzającym na budowę, ale jakoś sobie poradzili. Gorzej, bo temperatura spada a niebo, pochmurne po południu, się rozjaśnia, może znowu przymrozić.
    Mam nadzieję, że temperatura w domku nie spadnie poniżej zera.
    Miały być dziś zdjęcia , ale nie mogłam się doprosić.
  2. Projekt Z-84 ; woj. opolskie

    Cytat Napisał ted2 Zobacz post
    Otrzymałem dziś wycenę stanu surowego otwartego i w związku z tym mam do Was pytania.

    1. Murarz zasugerował mi aby wykonać wykop pod całym domem a nie tylko pod ławami (a przypomnę, że mój dom to parterówka), ponieważ ławy są tak ułożone że nie opłaca się wykopywać pod samymi ławami. W związku z tym zaproponował mi usługi człowieka z koparką (cena: 3500 zł.)
    Poniżej wrzucam skan fragmentu projektu (ław fundamentowych).
    Co o tym sądzicie?
    ...
  3. za miękko.. za mokro..

    Budowa jeszcze nie ruszyła. Ziemia jest za miękka i gdyby wjechał na naszą niby drogę dojazdową tir z porothermem, to by ugrzązł.. :| dlatego czekamy na ocieplenie, odparowanie..i nie wiem jeszcze na co? Mam nadzieje że w poniedziałek czy we wtorek zaczniemy, a jak nie to kolejny tydzień w plecy. No trudno się mówi, żyje się dalej ale ja już nie mogę się doczekać!

    W poniedziałek byliśmy się spotkać z panem od projektu ogrodu. Pooglądał działkę, zeznał ...
  4. ściany działowe na piętrze

    No i murowane ścianki na piętrze stoją.
    Sypialnia widziana z tarasu nad pokojem dziennym:

    po lewej widać otwór na schody:

    widok na okno, a raczej szklaną ścianę:

    pokój Mikołaja:
    ...
  5. Dach

    06-03-2012
    Przyjechał TOWAR. Nareszcie. Jest blacha na obróbki, następna partia dachówki i wełna do ociepleń, dziś dojechały rynny. Zaczęły się roboty na dachu.

    09-03-2012
    Można powiedzieć że połowa dachu już jest, dachówka leży, okna wstawione.
    Pogoda dopisuje. Oby tak dalej.
Strona 1 z 3