dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Wybór projektu

    Projekt czas ( było) wybrać.
    Jak typowy czytelnik tego forum - dokonałem zakupu katalogów - w ilosci wystarczającej do wybudowania średniej wielkości Warszawy, przebiłem się przez kilkadziesiąt stron z tysiącami projektów w necie. Jak chyba każdy straciłem na to hektogodziny.
    Wiadomo - najważniejsza decyzja w życiu, taki dom to przecież do końca życia,
    albo chociaż do budowy nowego ....

    W międzyczasie pomysł na życie ewoluował.
    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: doskonały Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Lapisowo - nasze zapiski z budowy...

    dobra, mam małą zagwozdkę, w miejscu gdzie ma leżeć murłata leży sobie piękna stalowa bela HEA...
    i teraz jak przymocować kotły do murłaty? kierbud radzi przyspawać, a ja myślę aby wywiercić otwory w HEA i tak zakotwić szpilki....
    co Wy na to? może jakieś inne rozwiązanie? czekam na Wasze uwagi w komentarzach
  3. Lapisowo - nasze zapiski z budowy...

    Wczoraj był kończony strop i deskowany przyszły łuk pod okno tarasowe. Tak jak pisałem zabrakło 15 garów, więc muszę jutro jechać je dokupić.
    Dziś po pracy zajechałem na budowę, rozpogodziło się i zaświeciło słoneczko no i pierwszy raz byłem na naszym przyszłym piętrze



    widok na okolicę:



    ...
  4. Lapisowo - nasze zapiski z budowy...

    Strop już jest prawie cały ułożony - zabrakło 15 garów (źle policzone czy zbite?)
    Ale jak zwykle bez problemów się nie obyło... Po przerobieniu stropu z drewnianego na terive doszły nam trzy 5-metrowe belki HEA. Taka beleczka waży małe 300kg więc transport musiał przyjechać z porządnym HDS-em, aby je włożyć na mury. Jak byk napisane było, że beli mają się opierać co najmniej po 20cm...
    Jak przyjechałem na budowę w poniedziałek
    po południu, to prawie ...
  5. Nasza budowa

    Następne zdjęcia. Wczoraj nie mogłam ich włożyć ale dzisiaj synuś pomógł




Strona 1 z 4