dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. dziennik kasi i katarka

    15 maj 2005

    a to sie porobiło! tzn. dziury w ziemi sie porobiły! i tak dokładniej to nie "się porobiły", tylko ja je osobiście, własnymi rękoma porobiłem. ;)
    i to tak skutecznie, że dopiero teraz, po dniu przerwy, mogę klawiatury używać... no bo mnie teraz dopiero tę ręce boleć przestały ;)
    tak właściwie to można by zapytać, po co te dziury? odpowiedź może być tylko jedna - po to, żeby można w nie powtykać słupki do ogrodzenia! ...
  2. Dziennik Sylwka i Kasi

    Sobota - 14 maja 2005r.

    Spotkanie kierownik budowy-cieśla-ja + telefon do architekta się odbyło.
    Kierownik i cieśla-majster byli zgodni co do określonych rozwiązań więc wszystkie ustalenia przebiegły szybko i sprawnie.

    Na szczęścia okazało się, że błąd w projekcie nie jest taki straszny bo cieśla mierzył wszystkie krokwie, płatwie, murłaty itd według rysunku a nie opisanych wymiarów.
    Wprawdzie kierownik ma wyjasnić jak ostatecznie ...
  3. Babie Lato w Królestwie Pruskim

    80. Jak by był piec to można by już grzać... :wink:

    W sobotę hydraulik rozłożył podłogówkę w kuchni i salonie. W kuchni taką prawdziwą z (jak ja to nazywam) magiczną skrzyneczką w ścianie). W salonie (miała byś w jadalni w wykuszu, ale przesunięta została do salonu "pod nogi") jest mniej więcej centralnie z lekkim odsunięciem od miejsca gdzie kiedyś stanie kominek.

    Czyli gdyby było w czym palić to można by grzać. :D

    ...
  4. Emanuela II Tadka, Beaty, Wiktorii i Kasi - dziennik budowy

    14-15 maja 2005
    Panowie już prawie skończyli murowanie parteru, co widać na zdjęciach. Zewnętrzne ściany nośne już wymurowane na całości, czyli na 14 warstw. Troszkę do wymurowania zostało jedynie wewnętrznej ściany nośnej. Trzy nadproża nad drzwiami w garażu i drzwiami zewnetrznymi już wylane. Reszta zamontowanych belek L-19 czeka na wylanie betonem. Ponieważ w ostatniej chwili dodaliśmy okno, więc panowie oczekują na dostawę ostatnich dwóch belek. Zbrojenie na wieńce, ...
  5. Redwald prowadzi dziennik.

    W piątek 13 murarze zakończyli etap stawiania fundamentów. Zostały pomalowane abizolem A i rozpoczęlismy zasypywanie powierzchni. Zjawił się kolega Szczepan, którego przy okazji pozdrawiam oraz młodszy brat. Udało nam się wrzucić 3 kupki, zostało jeszcze 6.
    W sobotę dzieki domyslności sąsiad podjechał koparka i wrzucił całą zawartość do środka - nam pozostało wyrównanie tego. Zeszło cały dzień. Dobrze, że dziś jest niedziela i mogłem złapać oddech bo rano ...
Strona 1 z 2