dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. misja: DOM

    Z każdym etapem budowy coraz więcej problemów, a to dekarze w trakcie roboty przerywają pracę i jadą na urlop a to dachówki brakło i przestój trwa dwa tygodnie. W finale tej części rozliczenie etapu pt. "dach"zwaliło mnie z nóg.
    Przed nami wybór okien. Czynność z pozoru błaha ale jak przyjdzie co do czego to jest mnóstwo detali a wszystkie mają znaczenie dla późniejszego użytkowania. Ale nikt nie mówił że będzie łatwo :D

    Aktualnie Nasze ...
  2. Dom w wiesiołkach

    Kogucika nie będzie, mimo że jeszcze półtora tygodnia temu miał być. A nie będzie ponieważ fabryka zrezygnowała z produkcji ozdób. Ta informacja jednak nie dotarła do naszego dostawcy wcześniej... Niestety nie dotarła do nas także daszek od dachówek wentylacyjnych, nie przysłali z fabryki... Załamać się idzie, a na dokładkę przestają produkować nasz kolor dachówki i będziemy mieli problem jak zabraknie :evil:

    Hydraulika jeszcze nie ma, będzie dopiero ...
  3. Dziennik budowy - Adela z Archipelagu (btx)

    A teraz trochę na temat kosztów postawienia ścian i stropu:

    - bloczki poroton 24+12 - 17000zł, będzie jeszcze min 1 paleta 24 i ze 2-3 12 do zwrotu, czyli jakieś 1000-1500zł powinno się zwrócić
    - kominy - dwa: do kominka i pieca, wentylacyjny w kuchni zlikwidowaliśmy ze względu na wentylację mechaniczną - 5000zl
    - strop - belki i pustaki - 10000zł
    - stal zbrojeniowa - ~6500zł
    - beton b20 - 23m3 - 6500
    - nadproża - 1900zł
    ...
  4. Dziennik budowy - Adela z Archipelagu (btx)

    Minęło trochę czasu od ostatniego wpisu ale nie miałem czasu usiąść i tworzyć. A w ogóle to zarobiony byłem :)

    W dalszym ciągu składamy więźbę, ale co chwilę pogoda nam przerywa, albo jakieś święto wyskoczy, tak jak np. dzisiaj :lol:
    Mam nadzieję że jutro nie będzie padało, bo majstry chcą robić, następne budowy czekają, a warunki nie pozwalają skończyć...

    Tak aktualnie wygląda nasz domek:

    11.08.08
    od strony ogrodu:

    ...
  5. Marchewkowe pole [dziennik Karpatki]

    I DALEJ
    Małe wyjaśnienie: blat na murku jest oczywiście w kolorze mebli, a na zamontowanie czekają drzwi do spiżarki. Te ostatnie (znaczy się - drzwi wewnętrzne, bo spiżarka jest dziełem stolarza od kuchni) są w kolorze mebli kuchennych. Dokładnie i przez przypadek: kolor drzwi to tik, kolor mebli to Mcośtamcośtam z palety dostępnej w hurtowni zaopatrzenia dla stolarzy.
    Skoro o drzwiach mowa - pokojowe:
    ...
Strona 3 z 11