dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Dziennik Facia

    Od jutra zaczynam popierologię. Na pewno to znacie. Pojadę do ZE złożyć "wniosek o określenie warunków przyłączenia". To samo z wodociągami. Wiem już, że nie bedzie łatwo ale .... pożyjemy zobaczymy :-?

    No ale nie myślcie, że tak sobie leże i nic nie robię. Oprócz czytania Forum różnorakich Dzienników i wątków, poczyniłem dzisiaj niewielkie zakupy związane z budową oczywście :wink: chociaż mam tylko działeczkę :lol:

    A mianowicie ...
  2. Z zasady - SADY :) Budowa YaMarzeny i Wojtka

    W ramach odpoczynku od budowania Wojtek porwał mnie na weekend do Krakowa :) Było miło i sympatycznie, ale od budowy raczej nie odpoczęłam :wink: Cały pobyt przesiedzieliśmy w różnych knajpkach naokoło rynku i PLANOWALIŚMY... Planowaliśmy co należy robić "już", a co dopiero "trochę później" i na co nam jeszcze starczy pieniędzy 8) Opracowaliśmy plan minimum do przeprowadzki i tym samym już wiem, że nie mam co siedzieć nad wystrojem dwóch łazienek, sypialni, ...
  3. Dziennik Facia

    Troszkę historii (no bo niby jak mam zacząć?) :-?
    Dom to nasze marzenie od kilku lat.
    Szukaliśmy od 2002 roku, dosyć sporo jeżdziliśmy wokół Bydgoszczy, ceny nie były za wysokie, ale i kredyty nie były tak atrakcyjne jak dzisiaj! Pamiętam zdziwienie pewnej pani z Banku X jak pytaliśmy o kredyt na działkę - "przecież wszyscy kredyt biorą na budowę, działke to już mają, a państwo chca na działkę??":o
    Rok 2003 to znowu zryw jesienny, szukaliśmy ...
  4. Początek

    Może teraz podsumowania finansowe czas by było podać..:
    STAN ZERO bez tzw. chudziaka
    Prace ziemne i fundamenty z izolacją i ociepleniem_________18 825 PLN
    Robocizna_________________________________________ __6 000 PLN
    Odbiór stanu zero przez inspektora_________________________500 PLN
    RAZEM_____________________________________________ _25 325 PLN

    Do tego trzeba doliczyć tzw. " Chudziak" ok. ________________3 000PLN
    czyli_____________________________________________ ___28 ...
  5. Początek

    W chwilach spokoju ( wiązania betonu) różniste refleksje mnie nachodzą...
    Nasz strop był zaprojektowany jako- częściowo gęstpżebrowy ( Teriva) i częściowo monolityczny. A to dla tego że mamy taki "cymesik" w projekcie , a mianowicie nad pokojem kominkowym, który znajduje się w centrum domu, jest tzw. świetlik w stropie. Były obawy że pokój będzie trochę " mroczny". Co prawda drzwi ( 1,8) wychodzą na taras, ale chcemy zadaszony taras( płyty poliwęglowe- ...
Strona 1 z 2