dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Nowy rok nowe wyzwania na budowie


    witam po zimowej przerwie
    przerwa się skończyła
    rozmowy na temat budowy trwają i od środy zaczynamy

    wchodzi pan hydraulik i będzie się coś działo
    już się doczekać nie mogę
  2. Podrkęcamy tempo!

    Gazownia oświadczyła, że przyłącz gotowy. Jak ich opłacimy i zadeklarujemy gotowość poboru gazu - będzie można podpisać umowę z dostawcą i w kilka dni uruchomią przesył.
    Co oznacza primo, że kwestia wyboru pieca została priorytetem. Wahaliśmy się między Immergasem, Termetem a Brotje. Było jeszcze kilka typów, ale dość szybko odpadły. Teraz czekam na wyceny Immergasa od różnych przedstawicieli z Krakowa, najprawdopodobniej wybór padnie na niego - 5 lat gwarancji, ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: gaz Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Budujemy sobie dom

    Cytat Napisał Remol27 Zobacz post
    Witam wszystkich odwiedzających ten dziennik.
    Tak naprawdę długo się zastanawiałem czy w ogóle go zakładać ale, że argumenty były tylko "na tak" więc ujrzał światło dzienne.
    Jesteśmy rodzinką 2+1, odkąd pamiętam chciałem zbudować dom, nawet nie wiem z czego ta potrzeba się wzięła, tak czy inaczej zaraziłem tym pomysłem małżonkę i w styczniu 2014r zakupiliśmy 9,5 arową działkę.
    Działka
    Jej poszukiwanie zajęło nam sporo czasu ale i wymagania mieliśmy spore:
    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: dziennik budowy Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Postępy

    Dawno nie pisałam, bo i w życiu rodzinnym i na budowie zaklinam czasoprzestrzeń, żeby się ze wszystkim wyrobić. A newsów sporo!
    1. Tauron napisał, że oni ze swej strony zrobili wszystko w celu podłączenia prądu. To oznacza, że musimy w końcu zabudować rozdzielnię prądu i wypełnić nasze "obowiązki wynikające z umowy o przyłączenie" - czyli zapłacić za przyłącz ;)
    2. Gazownia przyłącz zrobiła, ale jeszcze nie wiem, czy go technicznie odebrała, ...
  5. Kominek II

    Niestety nie udało się zakończyć zabudowy kominka. Najogólniej mówiąc "obowiązki rodzinne"

    Zakończyliśmy na takim etapie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2531.jpg
Wyświetleń:	396
Rozmiar:	44,7 KB
ID:	304707 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2530.jpg
Wyświetleń:	391
Rozmiar:	56,6 KB
ID:	304708

    No i co by tu powiedzieć? Nie tak miało być

    Wizja była inna. Zabudowa miała być szeroka, z obu stron kominka po 25cm. Wykleiliśmy wełnę na ścianie i kominie, zrobiliśmy główny zarys konstrukcji i pozwoliłem sobie na inwestorski ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: zabudowa kominka gk lobelia Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum