dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Zacz??o si? !! :)

    No dobrze.... mała wprawka. Więc może krótki wstęp: budujemy się w Nowym Dworze Mazowieckim. Nabyliśmy projekcik "Dom w tamaryszkach 6". Dostaliśmy PnB i teraz załatwiamy media i - chyba ruszamy. Piszę "chyba", ponieważ cały czas po pierwsze nie mogę uwierzyć w to, że nasza familia rzuca się na budowę domu; po drugie bladego pojęcia nie mamy jak zaplanować tą budowę, żeby nie zakończyła się katastrofą , po trzecie ... jak pomyślę, że za chwilę ...
  2. Ruszamy z budową

    Zaczyna się najważniejszy etap, budowa domu.

    20.09.2010 tj w poniedziałek wykopują doły pod fundamenty i zalewają. W między czasie bo 23.09.2010r przeżywamy 10 rocznicę ślubu.

    Po tygodniu mamy gotowe fundamenty. Zostały zasypane piaskiem i zagęszczone. Również zaizolowane dysperbitem i ocieplone 10cm styropianem po czym obłożone folią kubełkową.

    29.09 w środę została wylana chuda posadzka. Pojawia się też pierwszy deszcz od początku ...
  3. Dach prawie skończony

    Dnia 7 stycznia pomimo mrozów do poziomu -10st dach jest prawie skończony. Zamontowane rynny, obróbki blacharskie, dachówka położona, czapy kominowe zrobione. Pozostało obrobic kominy przy dachówce i kosze przy lukarnie. W Poniedziałek, może wtorek będzie po robocie. Aha, pozostanie obrobić połączenia dachu ze ścianą elewacyjną, jak powstanie elewacja. Od 10 stycznia przyszła odwilż, +5 st i tak ma być przez najbliższe 2 tygodnie. Pomyśleć, że do tej pory dekarze męczyli ...
  4. Nowa ekipa dekarska

    Dnia 21.12 przywiozłem dachówkę Creaton Premion angobowana kolor łupka. Udało się, bo obawiałem się o dojazd, ale został wyrównany i mróz zmroził wierzchnią warstwę więc było idealnie.
    Zdecydowałem się na nową ekipę.. Obecna marudzi na warunki pogodowe, woli poczekać na wiosnę. Nowa ekipa przyszła zaraz po Świętach 27.12. Było mroźno bo ok -8st, ale byli chętni do pracy. Niestety okazało się, że łaty zostały źle poprzybijane. Tzn rozplanowane tak, że trzeba ...
  5. Kolejny śnieg

    Wczoraj odśnieżyłem dach. Była odwilż, więc topniało i folia się nieco naciągnęła pod ciężarem śniegu. Dziś się okazuje, że w nocy spadło sporo nowego śniegu. Jest już -3st a przez tydzień ma być do -10st C. Zobaczymy.
Strona 1 z 4