dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Zapiski ze Sprawnej

    Dzień 66, 17.08 Śr - ścianki działowe parteru

    Na dzisiaj ekipa zaplanowała sobie ścianki działowe parteru.
    Teraz to już wiadomo, jak będą wyglądały pomieszczenia - jakieś to wszystko takie małe.

    Zrobili też szalunki tarasów i schodów wejściowych.

    Spawacze stanowczym głosem oznajmili - będziemy jutro o 10.00 - zwarci i gotowi!!
    Murarze też mają być robić swoje, czyli kominy, ścianki działowe poddasza i jaskółki. W ...
  2. projekt Aura - Apa-domy CZY KTOŚ....

    czy ktokolwiek rozwazał, planował i zrezygnował :-?
    albo buduje - zbudował :D takowy

    błagam o wszelakie info o tym projekcie :) Przykładowy kosztorys przesłany mi przez firmę sprzedającą projekt jest przerażająco wysoki. Chcę się upewnić czy faktycznie tak jest, czy można ewentualnie na czymś oszczędzić?

    z góry mocno wdzięczny mundek
  3. Zapiski ze Sprawnej

    Dzień 65, 16.08 Wt

    Powoli zaczyna się klarować sprawa stali. Wybrałem wykonawcę, a w zasadzie był on od początku faworytem, jako że był z obozu wykonawców całego budynku, więc kontakt sprawdzony o dobrych referencjach budowy wielkich konstrukcji stalowych. Sprawdzenie innych pozwoliło na określenie pułapu cenowego w jaki może wskoczyć ta robota. Umowa stanęła na 2 tys. zł. Licząc koszt materiału i robociny i zapewne jeszcze czegoś tam to ta cała zabawa z ramkami ...
  4. W oczekiwaniu na upragniony... Drewniany domek :o)))

    Dziś odbyłem telefoniczną rozmowę z PKO BP i GE Money...
    Pozytywne wrażenia - mamy szansę na te 150 kpln kredytu :)
    Czy ktoś może się podzielić wrażeniami z współpracy z GE? Na temat PKO conieco znalazłem na forum, natomiast GE...

    Mam zamiar zmienić warunki przyłącza energet. Zaszalałem i zażyczyłem sobie 17 kW - jednak troszkę to za dużo.... Dwoniłem i wystarczy powiadomić ich tydzień przed podpisaniem umowy o zmianie. Myślę, że 12 kW mi ...
  5. Wielki Podrzutek Jagny

    No i się nie cieszę.... :( Wycena jest sporo wyższa od tej, o której była mowa na początku. Dach mamy spory, 360m2 więc cudów spodziewać się nie można. Oczywiście kiedy Mój Mąż podaje mi kwotę jestem przekonana, że to kolejny żart i czekam kiedy usłyszę to jego „żartowałem...” ale on nic takiego nie mówi. Niestety. W poniedziałek jesteśmy umówieni na telefon z panem Michałem Dąbrowiczem od pokryć dachowych. Wierzę w niego. No i dobra wiadomość jest taka, ...
Strona 1 z 6