dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Mazurska chałupa komtura

    Właściciel mał ponad 90 lat i mieszkał w tej samej wsi z córką i zięciem. Chałupa stała od czasu śmierci jego żony, tj od siedmiu lat niezamieszkała.
    Negocjacje w sprawie zakupu prowadził zięć. Staruszek siedząc pod piecem tylko przytakiwał. Był już niewidomy i rozpoznał nas przy następnej wizycie po głosie. Mieliśmy dużo szczęścia. Wieś prawie w 100% została zasiedlona w ramach Akcji "Wisła". Niektórzy dostali akty własności od ludowej władzy, niektórzy ...
  2. opowieści magmi

    I znowu jesień...
    Raz jeszcze wydobyłam z archiwum mój dziennik i zdmuchnęłam z niego grubą warstwę wirtualnego kurzu. W międzyczasie tyle nowych, interesujących i barwnie pisanych dzienników budowy pojawiło się na forum, że aż wstyd zawracać głowę starymi historiami - ale ponieważ każda porządna opowieść powinna mieć początek, środek i zakończenie, dziś pora na ostatnią stronę.

    Nasz dom jest właściwie gotowy.
    Słówko "właściwie" ...
  3. Dziennik JABKA

    Do aktu właśnosci na działke wciąż daleko.
    Warunków technicznych też nikt na oczy nie widział ale ja już rysuje plany domku.
    Ze względu na koszty poczyniłem kolejne konkretniejsze założenia:

    1) Materiał: Beton komórkowy 36cm (jednowarstwowa) na klej
    2) Rzuty: Salon z kominkiem graniczy przez ściane z pom.gospodarczym
    z piecem - a więc jeden komin (wyciąg z okapu kuchni
    wyrzucimy przez ścianę)
    3) Strop drewniany, krokwie oparte ...
  4. dziennik :) TAB

    Na budowie dzieje się nic :)

    Zatem kilka zdjęć ułożonej dachówki, która tak sobie leży od kilku dni.
    Czekam na deszcz, bo wcale koloru nie widać, a dachówka jest w ciemnym brązie.
    Także ten jasny brąz to tylko złudzenie i pył z pociętych dachówek.


    ...
  5. Marzenia do spełnienia - czyli dziennikWioli

    No i był człowiek od Ruppa. Bardzo przemądrzały i pewny siebie. Generalnie ta różnica kolorów nie jest wystarczającym powodem do uznania reklamacji :evil: :evil: :evil:, wszytsko jest zgodne z norma i dachówki z róznych partii maja prawo sie różnić ( :o :o :o :evil: :evil: :evil: ) i jedyne co on może zaproponować to ukladanie tych dachwek tak, by sie ze sobą nie stykały dwa kolory a więc jeden na jednej połaci drugi na innej. Taa tyle to ja sama wiem. Nie dałam sie ...
Strona 1 z 3