dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Wymarzony domek?!

    W końcu jakiś sukces - mamy zbiornik, instalacje i skrzynkę która niestety nie zdobi domu, ale to drobiazg który nie zmąci naszego szczęścia, w lecie postawię doniczke z pelargonią i będzie elementem dekoracyjnym.
    Naprawdę kamień z serca, jutro lub we wtorek ma być odbiór instalacji i możemy zasypywać nasze wykopy, na tę okoliczność zakupiliśmy dzisiaj szpadle szt.2 i do roboty :lol:
    A potem tankowanie i grzejemy!
    Od wtorku również działać zacznie ...
  2. Pamiętnik mojej mamy

    Mimo Święta Niepodległości na budowie trwa praca. Dzisiaj wykańczano ściany, bo były niekompletne ze względu na nadproża nad oknami (które zakładano w sobotę). Przy pracy zaskoczyła nas zima (pierwsze opady śniegu). Pracy jednak nie przerwano, a wręcz przeciwnie, pracowali do zmroku - M. z murarzem przy murach, a H. robiła wokół domu i w ogródku porządki. Trzeba przyznać, że budowa wygląda porządnie. Brawo !!

    Myślicie, że łatwo dostać gotowe nadproża z YTONG-a, tak? to się mylicie. ...
  3. Pamiętnik mojej mamy

    15.10 Około godz. 7.30 został położony pierwszy kamień (bloczek) pod budowę ścian. Od tego czasu rozpoczęła się prawdziwa budowa domu. Musimy się śpieszyć, chociaż są różne (niezależne od nas) przeszkody jak np. zła, deszczowa pogoda, choroba murarza.

    Po zasypaniu fundamentów dzwonię do murarza, że mozemy zaczynać, niestety murarz na "lumbago" :x Znowu obsuwa. Po tygodniu wreszcie zaczynamy. Każdego ranka runda po murarza, teścia, którego zatrudniamy jako pomocnika ...
  4. Tabaluga i pistacje- dziennik budowy i nie tylko...

    Jak widać, domek będzie nieco z tyłu w porównaniu do domów sąsiednich- 9m od krańca drogi. Naprzeciwko naszej działki jest sad- co zauważyłam ostatnio. Fakt ten bardzo mnie ucieszył, ponieważ mam nadzieję, że w najbliższym czasie nikt tam nic nie pobuduje. No i nikt nie będzie nam zaglądał do sypialni i łazienki. :P :P :P , chyba :roll: :roll: :roll:
  5. Tabaluga i pistacje- dziennik budowy i nie tylko...

    Oto obiecane skany:

    adaptacja projektu- parter





    posadowienie na działce

Strona 1 z 3