dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. po przerwie

    Obiecałam sobie, że będę uzupełniać swój dziennik na bieżąco. Niestety nie udało mi się to w takim stopniu, w jakim bym chciała. Stanęłam póki jeszcze zaczęłam.
    Tak, więc staram się uzupełnić swoje zaległości i napiszę ogólnie.
    Ekipa weszła w połowie kwietnia i w sumie jak na budowę dwóch domów jednocześnie (budowa u sąsiadów) szybko i sprawnie pracowali. Zdjęli humus, wykopali uzbroili i zaleli fundamenty. Chwilę później sprawnie ułożyli bloczki, ocieplili wysmarowali ...
  2. Projekt W-52.12a

    Wspomniałam o tym, że czekamy teraz na decyzję o warunkach zabudowy z gminy. Zapomniałam dodac, że nasza decyzja dotycząca projektu domku właściwie już zapadła. Mamy nadzieję, że w UG nikt nie uzna, że takiego domku wybudowac nie możemy. Oto nasze marzenie http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w5212a.html
    Nasza działka (właściwie to nasza przyszła działka, bo notariusz dopiero pod koniec lipca) jest nachylona z południa na północ i ten spadek terenu chcemy wykorzystac na zrobienie piwnic. ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	006.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	61944   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	011.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	61945   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	012.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	61946  
  3. Pierwsze kroki w budowaniu domu Ani i Marcina

    Mój mąż twierdzi, że decyzję o tym, gdzie stanie nasz nowy dom podjęłam ja (co oczywiście nie jest prawdą . Były dwie opcje: Pisarzowice - czyli rodzinna miejscowośc Marcina i Grojec - czyli moja rodzinna wieś. Dyskusje trwały długo. W końcu jednak decyzja zapadła: Grojec.
    Załatwianie formalności związanych z działką zaczęło się na początku 2010r. Moi rodzice postanowili przekazac nam częśc swojego gruntu, ale najpierw trzeba było grunt podzielic i z działki ...
  4. Wi??ba gotowa

    W piątek cieśle skończyli stawiać konstrukcję dachu. W sumie byli u nas 14 godzin (6 w czwartek i 8 w piątek) i naprawdę byłam w szoku, że poszło im tak szybko- jeden gość z którym rozmawialiśmy powiedział, że zejdzie mu się 4-5 dni Nie wiem co on by robił tyle czasu... Ekipa była naprawdę solidna- wszystko podocinane co do mm, żadnych dziur, prześwitów itp. Drewna wystarczyło i nie musieliśmy nic dokupować- co prawda koło okien dachowych trzeba było dać gęściej ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: więźba Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02168.JPG
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	61905   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02167.JPG
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	78,7 KB
ID:	61906   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02163.JPG
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	61907   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02166.JPG
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	74,1 KB
ID:	61908   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02165.JPG
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	80,4 KB
ID:	61909  

  5. ręce mi opadają

    przyszli ci od dachu i daszku. Mam ochotę się dziś rozpłakać, bo mi daszek nad drzwiami za wysoko zamontowali . Dopadło mnie ogólne zwątpienie, że też nie kupiliśmy gotowego domku, tylko się za budowę wzięliśmy. Nie było jeszcze ekipy z której byłabym zadowolona.Od samego początku problem za problemem, problem pogania i ciągle jest coś do poprawienia.
    Zdjęć aż mi się nie chce tu umieszczać, bo wstyd (dodam, że ten nieszczęsny daszek i tak poprawiali, ...
Strona 2 z 3