dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. ściany 2 + wieniec

    Murarzom samo murowanie ścian nośnych zajęło 3 dni. Kolejne trzy dni to było robienie zbrojenia oraz szalunków na wieniec. Drutu fi 12 wystarczyło, fi 6 zostało chyba z 40 prętów (sporo). Natomiast desek na szalunek poszło dużo więcej niż przewidywałem. Miałem kupione 1,5 m3 a poszło jeszcze ok 1,3 więcej. Wykorzystam je później jako podłoga na stryszku - pierwotnie miały być tam płyty osb, no ale przecież szkoda nie wykorzystać tych prawie 3 m3 desek.
    ...
  2. "Niech się pan nie martwi będzie igła" (Home sweet home... czyli nasz Ptyś)

    "Niech się pan nie martwi będzie igła" to motto naszych dociepleniowców, efekty są widoczne, ale na każdym kroku trzeba pilnować ich jak dzidziusiów, dwie ściany już zagruntowane i przygotowane pod tynk, opaski okien pociągnięte już tynkiem , , , a przód i drugi bok zasiatkowane i pociągnięte ...
  3. Hornówek

    Działeczka już w całości ogrodzona. Część ogrodzenia wykonała profesjonalna firma z Parczewa (ok 320 m siatki, drut ocynkowany 2,8 mm). Część gdzie będzie budowa (110 m) ogrodziliśmy własnymi siłami tymczasową siatką leśną. Postawiliśmy też bramę wjazdową - miała być byle jaka a kupiliśmy całkiem fajną w Leroy Merlin na 400 zł. Teraz tylko zrobić zjazd z drogi trochę gruzu już jest, ale to wciąż mało...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie-0212.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	201520
  4. Dach

    Schody będą ze spocznikiem jak chciałam. Ostatecznie drzwi łazienkowe wrócą do sieni. Nie dało się inaczej....
    Za to mój dach urósł w oczach. Mam też komin na parterze z Zapel Boguchwała. W przyszłym tygodniu przyjedzie gont i będę miała swój śliczny zielony dach. Teraz szukam drzwiczek meblowych, z których zrobię okiennice. Też zielone hahaha
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0255a.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	63,7 KB
ID:	201502   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0262a.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	201505   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0290a.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	68,2 KB
ID:	201503   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0293a.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	201506   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0294a.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	201504  

  5. Pytanie o opłaty podczas zakupu działki

    Sprawdziłam sobie jakie mam całkowite opłaty podczas już końcowego zakupu działki.

    Czy te wszystkie kwoty płaci się od razu u notariusza?
    Pewnie pytanie głupie ale nigdy wcześniej nie dokonywałam takich zakupów.
    Np dość spora kwota to podatek, gdzie i do kiedy trzeba go zapłacić?