dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Cegły

    - 02-04-2011 - 21:49 (Wyprawa po marzenia czyli Manika i Łukasz budują swoje gniazdko)
    Ponieważ oczekiwanie na papiery niezbędne do złożenia PnB się kosmicznie dłuży zaczęłam myśleć o cegłach a dokładniej o porothermie na jakiej grubości się decydować. Wszędzie tradycyjnie widzę 25, ale znam parę osób które kupowały 44 i potem dawały cieńszy styropian. A ja sama nie wiem co wybrać. Na razie nie zawracam głowy architektowi bo ustaliliśmy, że teraz zrobi w projekcie to co niezbędne do PnB a potem będziemy dopracowywać szczegóły czekając na pozwolenie. ...

    Updated 03-04-2011 at 10:32 by Mona7

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Dogodny I - c.d.

    23.03.br - WIELKIE OTWARCIE. Pierwsza łopata wbita w ziemię. Oto hydraulik zaczął kopać dziurę. W dziurze miała wylądowac rura i studzienka, a w nich woda z PEWiK-u. Rury brak, studni brak - za to jest woda i to duuuużo. Jak będzie napływać dalej, to potrzebne będą igłofiltry i zbankrutuję jeszcze przed rozpoczęciem właściwych robót.
    28.03.br- zgłaszamy rozpoczęcie robót w PINB. Będziemy czekać tydzień. No cóż i tak nie ma wody i prądu
    30.03.br ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: barb&kaz, dogodny Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. drzwi

    Mamy zamknięty pierwszy otwór:




    Nie wiem, czym wypełnić te przerwy w murze, bo otwór był za duży. Jak do tgo ocieplić dookoła framugi? Montaż bramy mamy zgłosić na tydzień wcześniej.

    Sprawdzałam drzwi wejściowe Hoermanna, ale mimo propozycji promocyjnej cena prawie 8k za drzwi odpada. Taniej kupiłam 5-metrową bramę.

    Dostaliśmy tez wersję kuchni z ...

    Updated 03-04-2011 at 13:21 by Spirea

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Startujemy!

    Nastał zbyt długo wyczekiwany dzień! Geodeci wkroczyli na działkę, by ustalić, gdzie dokładnie stanie nasz domek.
    Przywieźli ze sobą specjalistyczny osprzęt. Rozstawili takie żółte coś.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Geodeci w akcji 2.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	50918

    Powbijali drewniane płotki w ziemię.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1150151.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	50919

    Ale Supermąż nie był przekonany. No bo jak to ma być sześć metrów? W życiu Warszawy! Pod kpiącym okiem geodetów przemierzyłam ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: tyczenie budynku Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Jest umowa....

    Po tygodniach oczekiwań, dostarczania coraz ciekawszych dokumentów, zdjęć, zaświadczeń, wpisów, wypisów, odpisów, po tygodniach analiz, rozważań, rozpatrywań.. telefon z decyzją.. pozytywną..

    Zatem ostatnie formalności i wygląda na to, że w tym miesiącu jeszcze startujemy..

    I teraz radość chyba miesza się odrobinę ze strachem.. z jednej strony juz chciało by się zacząć, niech coś się dzieje.. a z drugiej oczywiste pytanie - czy to wszystko ...
Strona 1 z 2