dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Retrospekcje Wlowika

    No to leżymy i kwiczymy.

    A może jednak nie ? Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, w końcu nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. Widocznie taka wola losu, że trzeba zakasać rękawy i wziąć się do roboty.
    Niejedno w życiu robiłem, dom też wybuduję. Choćby własnymi rękami. Zdrowia i kręgosłupa wprawdzie nie mam na zbyciu, ale świat się nie zawali, jeśli zrobię w domu to i owo, wkońcu lubię "majsterkować".
    ...
  2. Retrospekcje Wlowika

    Ponowne spotkanie uzgadniające szczegóły przyniosło jeszcze większe rozczarowanie. Zrezygnowaliśmy już ze stropu teriva na rzecz drewnianego, z okien, izolacji i zabudowy na poddaszu, ze schodów, tarasów, podestu, podjazdu do garażu, z białego montażu, drzwi wewnętrznych i instalacji komputerowo-alarmowej... nawet z paneli na podłogi, malowania i obudowy kominka... Systemu solarnego nie chcieliśmy usuwać, bo trzeba go zamontować w poszyciu dachu, a to byłoby niewykonalne po położeniu ...
  3. Retrospekcje Wlowika

    Spotkanie w siedzibie firmy wyglądało jak przesłuchanie z dobrym i złym gliniarzem. Pani Inżynier zażarcie broniła kosztorysu, tłumacząc, że z takimi "wybrykami" jak solary, ogrzewanie podłogowe, piec olejowy, Turbokominek, odkurzacz centralny, okablowanie komputerowo-alarmowe, i oczyszczalnia ścieków, dom musi kosztować tyle pieniędzy i nikt tego taniej nie zrobi. Szef natomiast, jak "dobry przyjaciel", niby kombinował, co można pominąć, co taniej zrobić, ...
  4. Retrospekcje Wlowika

    Przez następne trzy dni siedzieliśmy markotni i zrezygnowani.
    Za działkę już zapłaciliśmy 65 tys. zł + prowizja i notariusz, więc zostało tylko 100 i parę tys. zł. Ale nie żałowaliśmy, bo w końcu mieliśmy ten swój kawałek ziemi na Ziemi. Mieliśmy dokąd pojechać i gdzie posiedzieć przy ognisku, obejrzeć jaszczurki buszujące we mchu i polne koniki w trawie... Nawet komarów jakoś nie było...

    Mogliśmy zrezygnować z ambitnego planu pięknego domku, ...
  5. Manuela

    Witam Cie,
    musze przyznac ze z ogromnym zainteresowaniem sledze "bieg zdarzen" na placu Twojej budowy :) tym bardziej, ze jestem na etapie "przymiezania" sie do budowy domua projekt Manuela bardzo mi odpowiada. Prosilbym Cie jesli mozna o podpowiedz w kwestii wspolpracy, mozliwosci adaptacji oraz zmian w projekcie (chodzi mi glownie o cene), jak widze, budujesz wykorzystujac firme, wiec powiedz mi w jakiej kwocie mozna sie zamknac budujac do etapu, na ktorym teraz jestes ...
Strona 1 z 2