dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Parapet?

    Prawdopodobnie przez pomyłkę zamontowano nam dziwnie wąskie parapety. Niezamontowany parapet ma 16 cm szerokości; po zamontowaniu trochę ponad 1 cm wchodzi pod okno, a więc widoczna część parapetu to niecałe 15 cm (!), z czego poza ścianę wystaje tylko 3 cm. Bardzo dokładnie widać to na zrobionym przez nas zdjęciu. Na takim parapecie nie da się postawić nawet małej doniczki z kwiatkiem.


    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: szerokość parapetu Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Będzie prąd

    Nie chcę zapeszać, ale dziś małżonek gadał z PGE i wykonawca naszego przyłącza ma wejść na roboty w przyszłym tygodniu. Trochę będzie miał roboty, bo musi się przecisnąć z kablem przez drogę powiatową. Niestety , sąsiad po naszej stronie drogi, u którego stoi najbliższy słup - odmówił. A my nie chcieliśmy zadrażniać sytuacji i trzeba było zmienić miejsce wpięcia się do sieci. Ale będzie.
    Zamówione przeze mnie płytki do kuchni okazały się być chwilowo niedostępne ...
  3. prac C.D

    Prace wciąż trwają trochę wolniej ale zgodnie z planem
    pokryty został dach gontem bitumicznym zeszło się z tym jakieś 2 tyg. tak to jest gdy człowiek pracuje, buduje się a w dodatku oszczędza, no ale dach jest wsypaliśmy też wypełnienie fundamentów do środka i okazało się że brakuje jakieś 10cm po całości więc .... trzeba było domówić i znowu wsypywać. Mozolna i wyczerpująca praca ale zrobione potem nabita została boazeria ...
  4. Przyszli mieszkańcy - czyli o nas

    Jesteśmy taką sobie średnio-wieczną rodziną w bloku. Około 40+ na karkach, dzieci w szkołach, córka kończy właśnie podstawówkę, a syn jest w LO.
    W domku ma mieszkać z nami również teściowa, która 3 lata temu owdowiała i robi się coraz mniej samodzielna. W M4 się raczej nie pomieścimy, więc klamka zapadła.

    Nieskonkretyzowane marzenie o mieszkaniu u siebie błąkało się nam po głowach już ze 20 lat, zwłaszcza mojej. Do tego stopnia, że nie braliśmy ...
  5. czas zacząć się wykańczać!

    i zaczęło się!!!
    doszłam do wniosku, że obecny etap to "wykańczanie" przynajmniej parteru
    ocieplenie zewnętrzne jest, parapety zewnętrzne i wewnętrzne są.
    Schody zamówione będą jesionowe niebarwione ażurowe z prostą balistradą, kuchnia też zamówiona będzie fornir śliwa wallis, płytki na ścianę i podłogę w kuchni już czekają na montaż będzie gres Arkesia z Paradyża - poler, dolna łazienka -już pisałam w poprzednim wpisie, zamówiłam ...
Strona 1 z 3