dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Dziennik budowy Eli i Maćka, czyli Gemini dla Bliźniąt

    Aha,

    żeby nie było tak różowo, że u nas to wszystko się udaje wspaniale i nie ma na budowie problemów, nadmienię o pewnym nieprzyjemnym wydarzeniu. Otóż w sobotę - tuż przed moją bytnością na działce i zrobieniem zdjęć widocznych wyżej - ekipa wybrała się do domów na weekendowy odpoczynek (w sumie mogą i nie mam nic do tego). Mieli wrócić w poniedziałek... ale - już wszyscy wiedzą - nie wrócili. :-? Ponoć majster musiał coś w urzędach pozałatwiać. ...
  2. Mazurska chałupa komtura

    Sobotni dzień minął bardzo sympatycznie. Pogoda dopisała. Wprawdzie spotkania odbywają się co roku, ale zawsze kogoś brakuje. Tym razem brakowało tylko jednej osoby. Były więc i wspomnienia, i opowiadanie o dzieciach, w większości już dorosłych, i plany na przyszłość. Takie fajne koleżeńskie spotkanie. Zawsze odbywały się one rotacyjnie. Większość koleżanek żony mieszka w Warszawie. Była to pierwsza "sesja wyjazdowa" i uchwalono, że następne i następne, aż ...
  3. Dziennik budowy Eli i Maćka, czyli Gemini dla Bliźniąt

    Kolejny tydzień za nami. W sobotę, 18 listopada, pierwszy raz mogłem przekonać się "naocznie" jakie rozmiary ma nasz "domek". Ściany parteru są już miejscami niemal gotowe (czekają na nadproża). Super widok, aż serce rośnie.

    Na zdjęciach widać po kolei:

    1) widok na tylną ścianę domu (tzn. jej zarys)



    2) wjazd do garażu

    ...
  4. Dziennik budowy Jolli

    Udało się!!!
    Po kilku telefonach udało mi się znaleść ekipę , która jutro wchodzi i do soboty najdalej do poniedziałku robi wod-kan i c.o . Potem wylewki za tydzień i skończenie kotłowni. Żeby nie było za pięknie to znów cała głowa dylematów. Wykonawca zaproponował nam piec na eko-groszek 15kW Elektromet do ogrzania 120m 2 powierzchni użytkowej i zasobnik 120 l, czy to wystarczy? Jeśli ktoś ma jakąś opinię na ten temat proszę o uwagi.
    Po ustaleniach wszystko ...
  5. Jewrioszkowa Historya - przez los stworzona

    Byłem dzisiaj w terenie i rozmawiałem z ludźmi.
    Okazuje sie większość z posiadających komin dymowy ma też dylatację od stropu.
    Mój kolega z z pod Łodzi tez ma dylatację :-? .
    Więc i my chyba zrobimy zgopdnie z projektem.
Strona 1 z 5