dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Nurniego dziennik

    21.03.2005
    Na dzień dzisiejszy jesteśmy w całości przygotowani na tynki.
    Przez całą sobotę obcinałem wszystkie pozostałości po mocowaniu zbrojenia i ewentulanie odsłonięte jego elementy (hydraulicy) malowałem farbą antykorozyjną, żeby mi potem rdzawe "kwiatki" na ścianach nie wychodziły.
    W niedzielę natomiast, razem z żonką, robiliśmy zdjęcia wszystkich instalacji posiłkując się opisami wydrukwanymi na kartach i przymiarem pomalowanym na biało-czarno ...
  2. Dziennik ajupa

    21 marzec
    Paweł pojechał do Starostwa po odbiór projektów... :o - niestety, to jeszcze nie upragnione pozwolenie na budowę, a jedynie konieczność drobnych poprawek. Wszystko zostanie uzupełnione i dostarczone za 2 dni spowrotem do Starostwa.
    Ostatnio zastanawiamy się nad dachem i zbieramy oferty na pokrycie blachodachówką - jak na razie ceny nie są przerażające. Zamówiliśmy też bloczki betonowe po 2zł/szt. Musimy zamówić jeszcze stal, deski i zatrudnić kierownika ...
  3. Dziennik budowy - "Manuela"

    21.03.2005 Przez ostatni tydzień nie wiele działo się w naszym domku. Tynki powoli, powoli, powoli schną - z suszeniem naturalnym nie jest tak kolorowo jak się spodziewałem - temperatury na zewnątrz nieciekawe. Dogrzewanie kominkiem z racji braku czasu i dobrego paliwa też niezbyt nam wychodzi. Staram się natomiast utrzymywać w wewnątrz temperaturę +5 przepalając w kominku. Strażnikiem warunków klimatycznych w naszej Manueli jest ściągnięte przeze mnie z pracy trochę archaicznie ...
  4. Budujemy idalie

    witaj

    > jak oceniacie projekt z punktu widzenia nabytego już doswiadczenia,

    jak na pierwszy dom (ten dla wroga ) jest calkiem ok. trzeba tylko troche przesunac sciany (polecamy obejrzec kazdy projekt z projektantem wnetrz przed zakupem!!! ) , a w przypadku idalii jest to nieco problematyczne, bo wszystkie sciany wzdluzne sa nosne. wiec usuwanie i modyfikacja ich jest mozliwa raczej w momencie kupowania zmodyfikowanego projektu a nie potem.
    sprawdzcie, ...
  5. Spóźniony dziennik Czupurka

    Rok 2005
    21 marca
    Tak urlopu się zachciewa! Nic nie robienie marzy! Nie ma tak dobrze.
    Kolejny weekend minął nam bardzo pracowicie.

    W sobotę punktualnie przyjechały zamówione meble firmy BRW:
    - kanapa, fotele, stolik dla syna
    - łoże i 2 szafki nocne dla dorosłych
    Mebli niby mało, a wszystko oprócz kanapy syna, przyszło w paczkach czyli "Adam Słodowy - zrób to, sam" - więc do dzieła. :P

    Pierwszy zgrzyt ...