dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Piaskownica... ;)

    W przerwie, między jedną a drugą ulewą, udało się dzisiaj u mnie "zbudować" piękną piaskownicę
    Co prawda, miała ona "powstać" tuż po 10-tym lipca, ale... tak, jakoś zeszło, z przyczyn technicznie wiadomych (przynajmniej mi znanych przyczyn)

    Zatem, spooora sterta piachu już jest, a do przywiezienia pozostało mi jeszcze:
    - kilka worków cementu,
    - cegła kratówka do podwyższenia werandy,
    - klinkier na kominy. ...
  2. Wychodzimy z ziemi

    Wczoraj posprzątano zapiaszczone po deszczu ławy i ułożono izolację poziomą. Przyjechały też na budowę rury do kanalizacji podpodłogowej i rura wodociągowa, która podłączy nas do sieci. Jest też wszystko, co potrzebne do izolacji ścianek (styropian ekstrudowany, desperbit, folia kubełkowa). Ekipa zaczęła też stawiać ścianki fundamentowe. Dziś kończyli - efekty można podziwiać. Niwelator był w akcji i chyba wyszło równo. Na razie Wykonawca okazuje się Muratorem. Oby ...
  3. tyczenie

    Witam wszystkich budujących, dawno mnie nie było,ale mam nadzieję,że to się zmieni bo w sobotę mamy mieć geodetę i w końcu wytyczy nam budynki ( ciekawa jestem ile wezmie ) na dzisiaj tyle bo brak mi czasu . Pozdrawiam wszystkich
  4. Zmagania z bankiem

    Czytałam kiedyś na jakimś forum, że Nordea, w której wzięliśmy kredyt opóźnia bardzo wypłaty kolejnych transz, ale jakoś nie chciało mi się w to wierzyć dopóki sami nie złożyliśmy pod koniec czerwca podania o wypłatę drugiej transzy... Niby wszystko miało być ok. Wg kosztorysu transzę wykorzystaliśmy w całości, nawet trochę dorzucając ze swoich, podanie złożyliśmy więc co mogło by pójść nie tak... Jakież było nasz zdziwienie gdy zadzwoniono do nas z banku i ...
  5. Lukarna nr 1

    A dziś wykańczany był jeden z płaskich dachów.








    Jeszcze coś odnośnie styropianu Austrotherm Fassada Platinium 031 zakładkowy - ekipa zwróciła nam uwagę, że jest krzywy-pofalowany. ...
Strona 1 z 4