dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Balustrady

    Dzisiaj rozpoznawałam temat balustrad na zewnątrz. Ekipa od elewacji mówi, żeby wypuścić już teraz specjalne kotwy pod balustrady, ale my nadal nie wiemy, jakie chcemy...
    Mamy 4 okna - portfenetry - i jeden balkon. Łącznie wychodzi ok 12 mb balustrady. Oto wyceny jakie dostałam:
    - tafla szklana + rotule: 23.000 zł
    - balustrada ze stali + wypełnienie szkło: 12.000 zł
    - sama stal nierdzewna: 9.700 zł
    Masakra... byłam przekonana, że to taniej ...
  2. Coraz bli?ej wi??ba....

    Jeszcze nie przyjechała na budowę,ma być jutro (drewno na więźbę i słupy na taras i ganek).Ale powoli kończy się murowanie ścianek działowych parteru. Ścianki kolankowe obie ustawione, wieńce wylane. Ścianki szczytowe się murują, zrobiono nadproża nad oknami w nich. Wszystkie okna jakoś zmieściły się w skosach, co nie było takie pewne.
    Poza tym poprawiona została ścianka działowa między wiatrołapem i spiżarnią, dzięki czemu wnęka ma 72 cm a nie 65 jak było ...
  3. Wymarzony, własny domek :)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	murator.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	75728Witam serdecznie,

    A jednak warto marzyć...marzyć o własnym domku, tak jak i Wy ja także rozpoczęłam budowę swojego domku.
    Projekt własny, około 210 m2 z garażem.
    Po uzyskaniu pozwolenia na budowę przystąpiliśmy do realizacji swojego marzenia
    17 września 2011 ściągnęliśmy humus, po dwóch dniach geodeci nanieśli nasz domek.
    Przystępujemy powoli do wykopania fundamentów i ich zalania - to plan na ten rok!
  4. Zaczynamy!!!

    Witam wszystkich serdecznie na łamach naszego dziennika budowy! Miejmy nadzieję, że będzie to bardziej budowa, niż niebudowa, czas pokaże
    Już od dłuższego czasu (ponad rok) przygotowywałem się do tego, aby w końcu zacząć... zacząć opisywać nasze zmagania z dążeniem do celu. Jak prawie dla każdego z nas cel jest wiadomy - znaleźć swój skrawek na ziemi, zbudować tam wymarzoną hawirę i w niej zamieszkać!
    Do naszego celu dochodzi jeszcze jedno założenie, zbudować ...
  5. Wykopy pod ławy

    Wykopy pod ławy fundamentowe mikro koparką.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pod ławy.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	42,9 KB
ID:	75663  
Strona 1 z 2