dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Dziennik budowy - "Manuela"

    22.10.2004 Dziś w więźbie przybyła kwadratowa ramka. Ekipa klnie na czym świat stoi na wagę elementów naszej więźby. Majster po konsultacji z kierownikiem budowy lekko zmodyfikował układ ramki i rozpierających krokwie koszowe jętek. Stwierdził, że takie rozwiązanie pozwoli na mocniejsze spięcie konstrukcji lukarn z główną więźbą. Zobaczymy tylko czy na te pomysły starczy drewna. Swoją drogą w konstrukcji więźby nikt z nas nie znalazł elementów stanowiących konstrukcję ...
  2. Dziennik Ew-ka

    Dach

    Prawie skończyli :cry: ale zabrakło wczoraj dachówki, dzisiaj po poludniu dowieźli brakujące i jutro skończą mój śliczny daszek ....Ale sie prezentuje :lol: miodzio.....zrobiłam zdjęcia ale pokażę je za tydzień , ale na zdjęciach jest inny kolor niż w rzeczywistości :cry: Moja dachówka ma kolor ceglany a na zdjęciach wychodzi,że czerwony ....
    Jutro zapraszam znajomych na działkę z okazji zakończenie jednego etapu budowy... :lol:
    Dzwoniła ...
  3. Praktyczny dziennik AgnesK

    To był (nadal jest) strrrrasznie zabiegany tydzień, z tego wszystkiego nawet nie zrobiłam jednego zdjęcia.. :-?

    Ganek już jest i wygląda naprawdę pięknie :D Dzisiaj mistrz poprosił tez o transport dachówek :D Jutro po pracy pojadę na budowę i może już pierwsze dachóweczki będą leżały? Niestety nie starczy łat, trzeba będzie kilka domówić - zamówiliśmy tyle m3 ile było w proj. i o takich samych rozmiarach, ale trzeba je przycinać, no i stąd ten brak wyszedł. ...
  4. Budujemy na Wyspie - dziennik Kingi i Michała

    No i przywieźli nam kafelki :) Przed 15 - kierowca wyjeżdżał z firmy o 14 i byliśmy drudzy w kolejce... nie można było tak od razu :o

    Mamy już zrobiony kawałek podbitki, muszę przyznać, że pięknie :) tylko... nie podoba mi się kolor :( Tak pieczołowicie dobierany, porównywany, przykładany do okien w słońcu i w cieniu - malowaliśmy na próbę to samo drewno z którego jest podbitka - i okazało się, że jest za ostry :roll: Buuuuu :cry: Pocieszam się tylko, ...
  5. Trach i jego dziennik

    A teraz po kolei...

    Historia tej budowy jest historią naszej (mojej i Agnieszki) ucieczki z miasta na wieś.

    Siedząc od urodzenia w bloku na warszawskim Powiślu, nigdy nie myślałem ani o dalszej przeprowadzce, ani tym bardziej o domku, choć wyjazdy do ciotki, mieszkającej w leśniczówce na Pojezierzu Iławskim, bardzo mi przypadały do gustu. Tam po raz pierwszy zasmakowałem w zapachach obórki, rąbaniu drewna, nocnej wiejsko-leśnej ciszy...

    ...
Strona 1 z 2