dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Dziennik budowy Eli i Maćka, czyli Gemini dla Bliźniąt

    Na koniec krótka historia budowy ścianek fundamentowych.

    19 października wyglądały jeszcze nijak. Ławy były posmarowane izolacją i położona była papa pod bloczki. Widok był mniej więcej taki, jak na zdjęciach poniżej. Widać na nich również mnie w rozmowie z majstrem oraz mnie kładącego jeden z pierwszych bloczków 8) .

    ...
  2. Dziennik budowy Eli i Maćka, czyli Gemini dla Bliźniąt

    Nie chciałbym kończyć dnia takim niewesołym postem, więc wracam do historyjek obrazkowych.

    Najpierw jedna o widokach z okna. Obecnie mieszkamy w ruchliwej części miasta, a za oknami rozpościera się nam malowniczy widok ogromnego mrówkowca (sami mieszkamy w podobnym). Nic szczególnego, trzeba przyznać. Z naszego okna widać nawet szpital, w którym przyszedłem na świat (ul. Szaserów) (trzecie zdjęć poniżej).

    ...
  3. To BĘDZIE PIĘKNY DOM - BO MÓJ

    Bardzo żałuję, że nie mogę - bo nie mam czasu- pisać co się dzieje na budowie, a właściwie w moim nowym domku!

  4. domek dla szóstki

    Nigdy, przenigdy nie należy chwalić ekipy przed zakończeniem pracy. Elewacja miała być zrobiona w 2 tygodnie. Tymczasem niebawem tych tygodni będzie 5, a końca nie widać. Po pierwszym przestoju mamy drugi. Pretekstem jest niezjawienie się dekarzy, którzy mieli jeszcze zrobić obróbki blacharskie.

    Od tej strony już prawie gotowe, nawet rusztowania znikły. Widać, co jeszcze powinni zrobić dekarze.


    ...
  5. Dziennik budowy Eli i Maćka, czyli Gemini dla Bliźniąt

    Właśnie zdałem sobie sprawę z tego, że jeszcze nie opowiedziałem historii "o bombach"... :roll:
    Otóż, w dniu rozpoczęcia budowy (czyli 4 października 2006), jak tylko kopara wjechała na działkę i zaczęła siać zniszczenie w drzewostanie, otrzymałem dość niepokojący telefon. Kierownik robót, pan Tomasz, rzucił nieśmiałe spostrzeżenie, że w ziemi z wykopu ekipa odkryła coś, co wygląda jak metalowy przedmiot, mocno skorodowany, przypominający głowicę ...
Strona 1 z 7