dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Od kwietnia do ... zimy (a może jesieni?)

    ZAKUPY
    Od czasu przeprowadzki zakupy są tematem drażliwym. I nie chodzi tu bynajmniej o związane z nimi pozbywanie się środków finansowych, ale o CZAS. Czas stał się naszym bogiem, wrogiem, towarem deficytowym, despotycznym władcą... można by mnożyć określenia, ale i tak wiecie, o co chodzi.
    Wyrwanie Andrzeja na zakupy jest zadaniem trudnym. Choć zdaje sobie sprawę z faktu, że czasem coś trzeba kupić, każda chwila spędzona na czymś innym niż dłubanie w domu ...
  2. Dom z widokiem?

    Huraaa :D! Wiosna wróciła. Z tej radości kupiliśmy dzisiaj dwa kilogramy facelii i peluszki (fajnie się nazywa). Łubinu nie było :-? . I posialiśmy nawóz zielony. "Posialiśmy", to chyba zbyt wielkie słowo, po prostu rozrzuciliśmy na gliniastej mazi i mamy nadzieję, że ziele samo będzie wiedziało, co dalej robić.
    A później, trochę przy okazji, weszliśmy do Almi Decor. Wszystko mi się tam podobało :D. No, może trochę mniej ceny :-?.
  3. Modelowe opóźnienie czyli o Joasi i Adama budowaniu

    2006
    Zimą zniknęła część brzóz z działki .
    Już wiem, że będę budował na piaskach gliniastych i glinach piaszczystych bo odebrałem wynik badania geotechnicznego.
    Zaoszczędziłem trochę pieniędzy bo adaptujący projekt spóźnił się, a w umowie była za to kara.
    Miasto bardzo chce byśmy przyłaczyli się do kanalizacji i oferuje projekty przyłaczy po preferencyjnej cenie 300 zł za wodę + kanalizację. Skorzystałem.
    Zbudowali kanalizację, ...
  4. Dziennik Kasi i Zubra

    A gdyby ktoś chciał coś napisać to poprawiłam link do komentarzy i teraz otwiera się jak potrzeba.
  5. Modelowe opóźnienie czyli o Joasi i Adama budowaniu

    2005

    Już wiem że moja działka uchwałą rady miasta jest przy ulicy Poziomkowej (nazwa adekwatna do miejsca).
    Miasto dostało z Uni pieniądze na zbudowanie kanalizacji i wodociągu.
    Chyba na naszej działce da się coś zbudować.
    Kupiliśmy projekt naszego Domu Modelowego.
    Teraz tylko adaptacja.
    No i zaczynają się opóźnienia.
    A to trzeba zrobić badanie geotechniczne, bo nie wiadomo co nam lodowiec nasypał.
    A to dziury pod ...
Strona 2 z 12