dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Dziennik Budowlanej Jones

    Bez przebaczenia


    Końcówka lata, druga połowa sierpnia, niedługo koniec wakacji, nadeszła długo wyczekiwana chwila…


    Oto wybiła Godzina Zero. Przeklęty budzik oznajmia wstrząsające dane: piąta, w dodatku rano. Nie ma zmiłowania – pora zacząć wymarzoną budowę. O tak zboczonej porze wykrzesuję z siebie na tyle entuzjazmu, by się wygrzebać z pościeli. Jak lunatyk pakuję do autka pół dobytku, bo przecież będziemy oprócz budowania: ...
  2. Retrospekcje Wlowika

    WM-05 Piecuszek z czego i dlaczego.

    Domek budujemy z silikatów ocieplonych styropianem 12 cm, tynki wewnętrzne gipsowe. Dlaczego ?
    - Bo silikaty mają ogromną pojemność cieplną i nagrzane ściany nie stygną szybko. Zimą śmiało można przewietrzyć mieszkanie, bez jego wychłodzenia, latem w upalne dni najchłodniej jest w domu...
    - Ściana z ociepleniem i tynkami ma tylko 32 cm. grubości. Jak to się ma do 56 cm. ? Jest wewnątrz więcej światła, i ...
  3. Projekt ORZESZEK Tiny & Wakmena

    2005.03.19
    Dzisiaj zostałem szczęśliwym tatusiem. Moja kochana Żoneczka urodziła synka. W chwili przyjścia na światmiał z 3790g. i 58 cm długości. Jaki jest cudowny. Na głowie całe mnóstwo długich, czarnych włosków.
    Och jaki ja teraz jestem szczęśliwy 8) .
  4. Jak to Nulla z Tuśkiem budują

    Ponieważ na dworze dopiero drugi dzień mamy ciepełko, i jeszcze ekipy nie wierzą że tak juz zostanie ( ja zresztą też nie), to umówiliśmy się że po świętach zaczynamy ciąg dalszy robót na budowie.

    Najważniejsze jest to że dzisiaj rozmawiałam z zaprzyjażnionym architektem na temat swojej wizji wnętrza i jutro da mi odpowiedź co i za ile z tej wizji wyjdzie. A jak będę juz miała na papierze to co teraz mam w głowie to będę mogła zrobić kosztorys i wtedy ...
  5. Początek

    DROGI
    Jak ważnym elementem każdej działki i przyszłego domostwa są drogi- wszyscy wiemy ( szkoda że uzmysławiamy to sobie później) Odległość między naszym dotychczasowym miejscem zamieszkania a działeczką to ok. 20km.Ale jakże ciekawe jest to 20km.Stan napotkanej nawierzchni jest bardzo zróżnicowany i śmiało można go porównać do okresów historycznych. Pierwszy odcinek( odległość ok 10 km.) to historia najnowsza- Droga A-6 ( raczej jej kawalątek) Gdańsk- Szczecin. ...
Strona 1 z 4