dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. ściany fundamentowe - część 1

    Ostatnie dni zeszły na zbijaniu szalunków. Niestety trochę zeszło...
    Dziś układany był beton na części ścian fundamentowych (6,5 m3). Szalunki ani drgnęły. Do zakończenia ścian jeszcze kilka razy pompa przyjedzie...

    Od jutra wykorzystujemy do szalunków zakupione wcześniej podkładowe płyty wiórowe. Na razie pójdą na deskowanie sadzawki.
    Mam nadzieję, że wyższe części ścian ...
  2. Dziennik "Domu z płaskim dachem"

    - 24-05-2011 - 21:35 (Masz babo placek... czyli Dziennik "Domu z płaskim dachem", który tak na prawdę jest bardzo mało plaski!)
    Cytat Napisał tutli_putli Zobacz post
    Pospieszyłam, się twierdząc, że murarze prawie skończyli "Prawie" robi jednak wielką różnicę
    Panów mamy - a raczej mieliśmy dwóch. Główny majster naprawdę bardzo w porządku gość. W tym roku pracował z nowym pomocnikiem i chyba pod koniec budowy coś się nie dogadali i pomocnik odszedł sobie w siną dal. Ponieważ nie wiele zostało do końca majster stwierdził, że nie będzie już nikogo szukał tylko sam dokończy budowę. Faktycznie jak by się uparł
    ...
  3. wytyczanie budynku

    Na działeczce zazieleniło się już tak, że aż miło.

    Dzisiaj od samego rana żona-inwestor została w domku z dwoma urwisami (20-to i 5-cio miesięcznym) a tymczasem mąż-inwestor pojechał na działkę by tam z Panem geodetą i jego pomocnikiem przeprowadzić tak zwane wytyczanie budynku.

    Pogoda dopisała, wszystko odbyło się bez problemów, a oto efekty:

    Updated 24-05-2011 at 20:49 by maggieQ

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2786.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	56,9 KB
ID:	57831  
  4. Dzień 2.

    Pierwsze koty za płoty... Chudziak wylany. Jutro szałunek i zbrojenia. Jak wszystko pójdzie sprawnie to w piątek znowu grucha i lejemy dalej...

    A teraz męczę się ze wstawieniem zdjęć.. jak to się robi? może ktoś pomóc?

    Póki co jako załączniki.. hmm.. może to rozkminię...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	compDSC_8935.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	101,0 KB
ID:	57826   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	compDSC_8974.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	57827   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	compDSC_8990.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	103,7 KB
ID:	57829   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	compDSC_8997.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	102,6 KB
ID:	57830  
  5. Kilka pomys?ów na nasz? kuchni?... :)

    Jak wiadomo planując budowę domu, ogrom myśli i energi kieruje się w stronę wykończeniówki , bo to ona decyduje o ostatecznym charakterze domu.
    Dla mnie bardzo ważna jest kuchnia, w poprzednim domu nie do końca byłam zadowolona z wybranej kolorystyki więc tym bardziej teraz nie chcę popełnić błędu...

    Ponieważ dom (przynajmniej parter) miał być utrzymany w odcieniach szarości z dodatkiem bieli i drewna, kuchnia miała także być szara. Planowałam szare fromty MDF lakierowany ...
Strona 1 z 3